Одесский музей западного и восточного искусства представляє виставку авторів самобутньої Південної школи живопису “Учителю! Хто ми?”, яка присвячена пам'яті народного художника України, лауреата Шевченківської премії, відомого миколаївського митця Андрія Антонюка.
У квітні відбулося відкриття першої виставки у Миколаєві, де видатний живописець жив і відбувся як художник. Згодом в рамках проекту «Південний шлях» експозиція перемістилася у Первомайськ, де народився митець. Зараз же виставка відкривається в Одесі – місті, в якому народний художник України отримав фундаментальні знання в художньому училищі імені М.Грекова, де навчався у метрів живопису. Ці виставки – своєрідна виставкова тріада по рідним і дорогим серцю Андрія Антонюка містам.
Сама ж історія «Південного шляху» бере свій початок в далекому 1997 році, коли в Національному художньому музеї України відкрилася велика експозиція творів п'яти художників: Андрія Антонюка, Володимира Бахтова, Володимира Кабаченко, Олексія Маркітана і Віктора Покиданця. Автори виставки хотіли звернути увагу на значну роль культури в процесі становлення України.
Через 20 років стало зрозуміло, що нехтування культурними зв’язками і розвитком культури обертається втратою самоідентичності, втратою територій. І хід сучасної історії України змушує нас повертатися до першого проекту.
На жаль, сьогодні двоє з п’яти учасників проекту «Південний шлях» – Андрій Антонюк і Олексій Маркітан вже покинули цей світ. Але, приєднавшись до проекту, цей шлях продовжили син народного художника Данило Антонюк та миколаївський живописець Дмитро Молдованов.
Ініціатором виставки став благодійний фонд Андрія Антонюка, і засновники фонду цим проектом стверджують: в відмінностях – єдність.
В експозиції «Учитель! Хто ми?» представлено близько 60 робіт 7 авторів: народного художника України Андрія Антонюка, заслуженого художника України Володимира Бахтова, художників Олексія Маркітана, Віктора Покиданця, Володимира Кабаченко, Данила Антонюка, Дмитра Молдована.
Наші спецпроекти2
Учителю! Кто мы? Выставка памяти Андрея Антонюка

Рецензія
Фільтри