Для захоплення Одеси російські окупанти намагалися провести класичну десантну операцію.
Задум ворогів був такий - йде десант, і рухається сухопутне угруповання, яке мало підтримати десантників з суші, розповів полковник запасу Збройних сил України - військовий експерт Олег Жданов.
"...А задум був так, що спочатку йде десант, на нього відтягується частина сил, для того, щоб скинути його в море, і поки десант б'ється, угруповання сухопутне пробивається до місця... висадки десанту і підтримує його з суші. Це класична десантна операція...", - зазначив експерт.
"...російська федерація висаджувала десант (в Одеській області - Ред.). Згадайте, перший десант потонув, бо вода була холодна, не доплив і... була протидесантна операція, що проводили Збройні сили України. А потім висадка десанту ускладнилася тим, що було штормове море, і не могли доплисти, просто доплисти до берега", - сказав полковник.
Жданов додав, що захисники України готувалися до висадки ворожого десанту в районі Одеси, і він міг бути знищений.
"...найголовніше, на що був розрахунок, це на те, що до моменту висадки десанту... дивіться, десант висаджується, захоплює плацдарм, починає його утримувати на нашому узбережжі і до цього часу, відповідно, ми маємо відбивати десантну операцію, а до цього часу з іншого боку підходять основні сили сухопутним коридором. Але ми зупинили основні сили в районі Вознесенська", - пояснив експерт.
За його словами, "ось це не дало можливості російській федерації - погода і відсутність основних сил супротивника в районі Одеси, не дали можливості провести десантну операцію і комплексно захопити Одесу з двох боків - з моря і з суші, це і врятувало".
Нагадаємо, війська рф рано вранці 24 лютого почали наступ на Україну. Ворог не раз обстрілювал Одеську область, зокрема, Одесу, були жертви. Для того, щоб захистити обласний центр від ворожого десанту, було заміновано пляжі та частину акваторії Чорного моря. Тому відпочивати на пляжах категорично заборонено.