Цього року березень видався по-справжньому теплим. Для одеситів це незвично, тому що кожен рік перший місяць весни зазвичай морозний та неприємний. Тому мешканці міста насолоджуються довгими прогулянками в центрі та біля моря. Журналістка 048 вирішила завітати до Одеського зоопарку та дізнатися, як там зустріли весну.
Перший день тижня. Понеділок, 11 ранку. В Одеському зоопарку поки людей не багато. Журналістка помічає дівчинку років 5-6, яка бігає від вольєра до вольєра з радісними криками: "Мама, подивись". Її звати Ангеліна і вона приїхала з Дніпра, розповідає мати Тетяна. Жінка каже, що в їхньому місті зоопарк невеликий і її дитина просто в захваті від одеського.
"Я думаю, у воєнний час треба ходити в такі місця, як зоопарк. Приїхали, їй весело, дитина може якось відволіктись, тому що вона не повинна заглиблюватися у всі ці подробиці, і так дитинство забрали".
Найбільшу увагу відвідувачів привертає вольєр з павіанами. Їх тиждень тому випустили із зимових кліток та підготували їм сюрприз - реконструкцію літнього вольєра, - говорить директор зоопарку Ігор Біляков.
"Ми провели реконструкцію вольєра. Додали елементи збагачення довкілля та зробили дах, він сам по собі старий і останнім часом ми латали його постійно, бо боялися, що мавпи втечуть. Вони у нас уже тікали 3 роки тому", - розповідає Біляков.
Нагадаємо, що влітку 2020 року павіани змогли втекти зі свого вольєра. Одна з співробітниць зоопарку не до кінця зачинила його двері після годування. Звичайно, мавпи скористалися цією нагодою. Вони були і у трамвайному депо, і навіть на Привозі. Першим спіймали головного - Жоріка.
Він - самець і дуже агресивний. Одесити, які бувають у зоопарку, добре його знають. Тварина часто реагує на людей, які підходять до вольєра - кидається на клітку, бігає та кричить. Допомагали ловити всі - ДСНС, поліція, працівники зоопарку. На щастя, ніхто не постраждав, але, як каже директор, перетрусило тоді його знатно. Бо павіани - тварини небезпечні та дуже сильні, з великими іклами.
Тому так важливо було зробити реконструкцію даху. Вони весь час перевіряють цілісність даху, намагаються щось зламати, розібрати, дуже діяльні тварини, - посміхаючись, каже директор.
Окрім павіанів у літні вольєри вийшли фламінго та пелікани. Скоро, за словами Білякова, у літні клітки перейдуть і папуги.
Цього року весна радує одеситів, тому і випустили тварин раніше, ніж в тому році, - розповідає директор. Наприклад, ведмеді прокинулись майже на місяць раніше. Зазвичай вони виходять зі сплячки десь у кінці березня, а в цьому році прокинулись на початку. І, звісно, у зоопарку з приходом весни розпочинається сезон бейбі-буму. Близько 40 видів тварин розмножуються щороку.
"Перші - це козенята, ягнята, муфлони. Зараз чекаємо на поповнення у антилоп, мунтжаків, ланей, шляхетних оленів та лам. Птахи будуть нестись у нас завжди: кілька видів фазанів, павичі та баклани.
А ось маленьких ведмежат в зоопарку ви не побачите ще довгий час. Як каже Ігор Біляков, між зоопарками існує домовленість: в найближчому майбутньому їх не розводити. Це пов’язано з тим, що ведмедів дуже багато в Україні. Кілька років тому, коли позакривалося дуже багато пересувних цирків, були створені центри реабілітації для тварин, але і вони вже переповнені.