На Одещині планують відстрілювати лисиць і шакалів: екологи та активісти проти

Станом на 16 лютого Держпродспоживслужба в області виявила 23 заражені лисиці та 13 шакалів, що несуть потенційну небезпеку, як для людей, так і домашніх тварин.

Про це повідомили в Одеській обласній держадміністрації.

Одеська ОВА та ОУВ «Дунай» видали спільний наказ щодо вжиття необхідних заходів для упередження поширення небезпечного захворювання. Його мета – зобовʼязати мисливські угіддя на території Одещини сформувати бригади для знешкодження хижих тварин, що можуть нести небезпеку. Перелік осіб у бригадах визначається керівниками мисливських угідь відповідно до дозвільної документації на необхідну для відстрілу зброю. Після знешкодження заражених та коригування чисельності тварин будуть вжиті заходи щодо їх вакцинування на території області.

На новий наказ відреагував еколог Владислав Балинський.

“Як той наркоман і неуч Мельниченко буде відрізняти свійських котів і собак у полі від "хижих тварин"? В них що, паспорт будуть питати?”, – написав еколог Балінський у коментарях до повідомлення ОВА.

А директор Нацпарку "Тузлівські лимани" Іван Русєв розповів, що наразі немає точних результатів лабораторних досліджень з різних регіонів області, які б підтвердили загрозу.

"Є цивілізовані країни, де давно розв'язали цю проблему, а є пострадянська система, де під прапором сказу йде знищення дикої природи. Існує думка певних людей, що зʼявилось багато лисиць, але це не науковий підхід. Неможливо вбивати тварин, якщо якась бабка десь на ринку сказала, що зʼявились лисиці. Це маніпуляція з боку наявних лабораторних даних ветеринарної служби й даних обліку чисельності цих тварин, які є носіями", — зазначив еколог Іван Русєв, передає Суспільне.

“Не питайте про 600 мільйонів, які десь ділися, бо їм немає коли займатися справами, вони воюють з тваринами. Насправді дуже вдалий лайфхак, вигадати проблему, а потім мужньо її вирішити. Пустозвони”, – висловила свою думку Яна Титаренко, голова ГО "Закон природи".