Літній Драгобрат: як дістатися з Одеси та скільки коштує гірський відпочинок

Літо - пора відпусток та відпочинку від швидкого темпу міста. Попри війну Карпати залишаються популярним місцем для мандрівок серед українців.

Журналістка 048.ua з'ясувала, як дістатися до курорту одеситам та скільки коштує відпочинок у гірському Драгобраті влітку 2024 року.

  Драгобрат – найвисокогірніший курорт України в Карпатах, розташований за 12 кілометрів від села Ясіня Закарпатської області. Тихий та аутентичний, він побудований подалі від цивілізації - на висоті 1300 метрів у однойменному урочищі біля підніжжя гір Стіг (1704 м) і Жандарм (1763 м). На декілька кілометрів довкола — лише мальовничі полонини й густі смерекові ліси Карпатського біосферного заповідника. Таке розташування формує унікальний клімат, який ідеально підходить для зимових видів спорту. До того ж гірськолижний курорт приємно дивує достатньо демократичними цінами і неймовірними видами.

Але на відміну від зими – влітку тут мало людей, можна насолоджуватися тишею й чистим повітрям. Літо на Драгобраті характеризується помірно - теплими комфортними для людини температурами та гірською свіжістю, а ще це підкорення вершин та багато іншого. Порівнюючи із зимою, літня пора не поступається по красі та й ціни на житло в цю пору року нижчі. 

Як дістатися на Драгобрат з Одеси

До Драгобрату з Одеси можна дістатися автівкою, автобусом та поїздом. Якщо ви власник автівки, то дістатися гірського курорту ви зможете орієнтовно за 11 годин.

 Аби дістатися до пункту призначення потягом, обираємо маршрут Одеса-Ясіня. Для цього доведеться зробити пересадку у Львові, потрібно буде лише перейти в інший вагон. Вартість квитків залежить від рівня вагона. Купе коштує від 700 до 1000 грн за людину в залежності від обраного типу вагона. Плацкарт обійдеться у 365 грн з людини. Подорож потягом займе близько 18 годин.

Квиток на автобус буде коштувати від 1400 до 1500 грн з людини і займе двадцять з половиною годин у дорозі.

З Ясіні до Драгобрату відстань 11 км.  Починаючи з місцевого вокзалу вже захоплюєшся красою, сам вокзал нічим не особливий, проте знаходиться на фоні гір.

По серпантиновій дорозі вгору прохати зможе лише спеціальний транспорт. Біля вокзалу в Ясінях ви можете скористатися вільним трансфером, який там є, чи замовити окремо на вибір.

  • Вартість джипа (4 особи) – 1500 гривень.
  • УАЗ «буханка» (9 осіб) – 2400 гривень.
  • ГАЗ 66 (18 осіб) – 3000 гривень.

З мінусів, майже всю дорогу вверх, вас буде “кидати” у всі боки, тому заздалегідь придбайте таблетки від захитування або пакетик. 

Житло

Зараз вартість помешкання на Драгобраті приємно здивує, адже ціна за одномісний номер стартує від 900 до 2380 грн за ніч.

Все залежить від класу, розташування, кількості спальних місць та іншого.

В даний період року за Одномісний номер зі сніданком буде коштувати від 1260 грн, такий самий номер зі сніданком та вечерею – 1584 грн.

Розваги

На Драгобраті  у літню пору року, порівнюючи із зимою, також вистачає активних розваг для будь-якого віку.

Трекінг –  багато з туристів обирають саме піший туризм. Можна піти по гриби чи чорницю і додатково займатися трекінгом. До речі на Драгобраті є цілі плантації чорниці, проте навколо її так багато, що пройти повз і не поїсти дуже важко.  Мандруючи самостійно чи з гідом у високогірному Драгобраті можна побувати на відомих високогірних озерах.

  • Івор ( Молодості) - 1600 м. над рівнем моря.Невелике й чисте озеро, розташоване над курортом Драгобрат. Сюди неважко дістатися: піднятися на підйомнику до Перемички, потім пішки на гору Жандарм вздовж бугельного підйомника. Далі в бік гори Велика Близниця, не доходячи до неї стежка веде вниз до озера. В один бік близько 1 години.

  • Ворожеска -1460 м до самого озера треба спускатись вниз, або дивитись з висоти.

  • Герешаска – 1577 м. над р. м  - велике озеро льодовикового походження. До озера веде ґрунтова дорога траверсом по хребту. Можна піднятися на канатці на перемичку і йти траверсом вздовж хребта 7 км в один бік (близько 2-2,5 годин в одну сторону). Також сюди привозять екскурсії позашляховиками.

Для повного занурення у гори, варто піднятися на них та поглянути довкола.

Піднятися на гору Близниця - 1883 м. над р. м, поки будете йди угору, є шанс побачити, як випасають овець, де дзвенять сотні дзвіночків.  Це просто неймовірне явище, яке хочеться  просто дивитися і слухати.. Кожна вівця має свій унікальний дзвіночок, аби господар зміг її розпізнати. Навесні кожен власник “здає” своїх овець, і з травня по вересень вони пасуться місцевими полонинами.

Поряд з Близницею є вершина, Перший Жандарм - 1763 м. над р. м та Другий Жандарм - 1800 м. над р. м Спускаючись вниз на середині спуску вздовж бездоріжжя, розташоване високогірний ресторан, тут ви  зможете смачно поїсти та відпочити. В меню є карпатський банош (дуже поживний), грибна юшка (не дуже поживна), деруни та багато інших місцевих страв.

Вартість послуг:

Послуги гіда коштують 2 000 грн.

Кількість гідів для дитячої групи (більше 30  людей) – 2 (4000 грн)

Кінні прогулянки – від 500 грн

Підйомники коштують 200-300 грн.

Квадроцикли: оренда для самостійного керування -2000грн/1 година, катання у ролі пасажира – 1500грн/1 година.

Також у власників корів та на місцевих екофермах можна замовляти молоко, сир сметану.

Ще можна проїхати трохи далі до селища Кваси, там можна напитися смачної джерельної води, яка нагадує сильногазовану "Моршинську" та смачно поїсти у рестораціях за досить невеликі гроші, якщо порівнювати з нашими одеськими цінами у кафе та ресторанах.