Зима в зоопарку – це час, коли природа завмирає, але робота працівників тільки набирає обертів. Процес підготовки починається рано, щоб кожен мешканець, від теплолюбного слона до витривалого тигра, почувався комфортно. Як тварини адаптуються до змін, та хто вже впав у зимову сплячку - з’ясовувала журналістка 048.ua.
Підготовка до зимового періоду - це більше навантаження для працівників, а не для тварин, бо процес потребує чималих зусиль. Як зазначає директор зоопарку Ігор Біляков, працівники починають готуватися ще наприкінці весни. Проводиться ревізія котлів і опалювальних систем, закуповуються дрова. Зоопарк не підключений до газового або централізованого опалення, тому використовуються твердопаливні котли та електрообігрівачі.
У зимовий період змінюється раціон тварин. Їм додають вітаміни та більше жирів, адже у холодну пору року потреба в калоріях зростає. Більшість тварин з легкістю адаптується до зими. Наприклад, тигри, вовки, ведмеді та верблюди комфортно почуваються навіть у мороз. Однак теплолюбні мешканці, як-от зебри, слони, мавпи, антилопи й папуги, потребують теплих укриттів, де для них створені комфортні умови.
Якщо погода дозволяє, слони та деякі тварини інколи виходять у відкриті вольєри. Зараз, за словами працівників зоопарку, зими стали менш суворими, але у випадку похолодань зростають витрати на дрова та електроенергію.
Зміни у поведінці тварин також залежать від їхніх природних ритмів. Наприклад, амурські тигри зараз мають період активності, вовки залишаються грайливими, а слони та мавпи стають менш рухливими.
Особливої уваги потребують тварини, які готуються до зимової сплячки. Завідувачка секції хижих тварин Оксана Фунтова розповідає, що ще з кінця літа ведмедям почали збільшувати раціон, щоб вони встигли накопичити достатньо жирової маси.
Хто з тварин вже впав у сплячку?
Що роблять працівники зоопарку для підготовки тварин до сплячки?
Окремі види тварин демонструють нестандартну поведінку у зимовий період.
Хоча війна принесла свої виклики, тварини зоопарку не постраждали. За словами директора зоопарку, прямих ударів або вибухів на території чи біля не було, тому мешканці зберігають звичну активність. Однак є тварини, які зазнали стресу в минулому. Наприклад, леви, привезені на початку повномасштабного вторгнення з Харкова.
У цілому, підготовка до зими в Одеському зоопарку – це злагоджена та продумана робота, яка забезпечує комфорт і безпеку для всіх його мешканців.