В Одесі правоохоронці викрили чергову схему ухилення від військової служби за допомогою посадовців лікарень та МСЕК. Наразі повідомлено про підозру 7 учасникам злочинної групи.
Про це розповіли у пресслужбі прокуратури.
За даними слідства, до злочинної групи входили завідувач травматологічного відділення та лікар-невропатолог двох медустанов, посадовиця обласного центру МСЕК, а також четверо цивільних осіб, які підшукували «клієнтів» та забезпечували загальну комунікацію між учасниками схеми.
Таким чином лікарі поставили на потік виготовлення медичних документів для ухилення від військової служби та виїзду за кордон. Вони фальсифікували історії хвороб, вносили неправдиві відомості про результати аналізів та обстежень «пацієнтів», які дозволяли отримати інвалідність. Також ці «послуги» діяли для родичів призовників, що дозволяло останнім уникнути військової служби.
«Пацієнти» з фальшивими діагнозами слідували інструкціям для успішного проходження комісії МСЕК, зокрема використовували тростини для ходьби, щоб створити враження інвалідності.
Важливу роль у цій схемі відігравала співробітниця МСЕК, яка була ключовою ланкою між лікарями та членами комісії. Вона гарантувала ухвалення «позитивного» рішення, заздалегідь узгоджуючи необхідні діагнози з членами комісії.
Кожен охочий «звільнитися» від обов'язку служити в ЗСУ та виїхати за кордон мав заплатити від 4500 до 6000 тисяч доларів США, сума залежала від пакета меддокументів.