В Одесі судили уродженця російського міста Ленінграді (нині Санкт-Петербург), який має українське громадянство, за ухилення військовозобов’язаного від виконання військового обов’язку. Чоловік відмовився підписати розписку про отримання повістки, що було зафіксовано на відео, а також не прийшов на ВЛК.
Про це журналіст 048.ua дізнався з вироку Суворовського районного суду міста Одеси.
Деталі справи
На початку серпня 2024 року чоловіка, громадянина України російського походження, який народився у Ленінграді (нині Санкт-Петербург), викликали до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для виконання обов’язків військового обліку. В ТЦК та СП йому роз’яснили правові наслідки ухилення від військового обліку та відповідальність за такі дії. Однак громадянин відмовився підписати розписку про отримання повістки, що було зафіксовано за допомогою відеозапису.
Відповідно до зафіксованих матеріалів, чоловік мав з’явитися до військкомату 7 серпня 2024 року о 09:00 для проходження військово-лікарської комісії, але без поважних причин цього не зробив. Він також не надав жодних документів, які могли б підтвердити підстави для отримання відстрочки від мобілізації.
Під час розслідування громадянин визнав свою провину у повному обсязі. Він підписав письмову заяву в присутності захисника, в якій висловив згоду з обставинами, встановленими досудовим розслідуванням, а також з розглядом справи в спрощеному порядку без судового засідання.
Рішення суду
25 грудня 2024 року обвинувальний акт разом із клопотанням прокурора про спрощений розгляд справи надійшов до Суворовського районного суду міста Одеси. Суд дійшов висновку, що докази, надані досудовим розслідуванням, повністю підтверджують винуватість підсудного.
Згідно з рішенням суду, чоловік свідомо та умисно ухилився від виконання своїх обов’язків, попри отримане попередження від посадових осіб військкомату. Його дії були кваліфіковані як кримінальний проступок відповідно до ч. 1 ст. 337 КК України.
При визначенні міри покарання суд врахував щире каяття підсудного, а також відсутність обтяжуючих обставин.
Вирок
Суд зазначив, що покарання має індивідуалізований характер і є засобом забезпечення справедливості як для суспільства, так і для конкретної особи, яка порушила закон й ухвалив визнати підсудного винним у вчиненні кримінального проступку. Також чоловіку призначили покарання у вигляді штрафу в розмірі 5100 гривень.