Мешканці Одещини, які тероризували своїх дружин, отримали обвинувальні акти

Поліцейські скерували до суду обвинувальні акти щодо правопорушників. Один із них вже отримав обвинувальний вирок.

Про це пишуть у поліції.

Правоохоронці встановили, що чоловіки 35 і 58 років із Кодимської та Подільської громад, будучи напідпитку, проявляли агресію до дружин. Жінки потерпали від їхніх словесних образ, криків, погроз щодо застосування фізичного насильства.

Поліцейські складали протоколи за ч.ч. 1 та 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно кривдників. Суд накладав на них стягнення у вигляді штрафу.

Жителька Кодимської громади зверталась до суду з позовною заявою про видачу обмежувального припису відносно її чоловіка, аби мінімізувати негативний вплив від спілкування з ним. Суд ухвалив рішення заборонити кривднику наближатись до потерпілої, перебувати за місцем її мешкання, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею протягом шести місяців. Проте громадянин знехтував встановленими відносного нього заходами тимчасового обмеження прав, за що торік у серпні був засуджений до одного року обмеження волі з іспитовим строком на один рік.

Під час профілактичних бесід поліцейські попереджали чоловіків про кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Вони каялися, але продовжували тероризувати жінок. Відтак стали фігурантами проваджень, розпочатих за ст. 126-1 Кримінального кодексу України.

В рамках досудового слідства було зібрано достатньо доказів, на підставі яких слідчі висунули фігурантам обвинувачення в умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо осіб, з якими вони перебувають у сімейних відносинах, що призвело до психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілих.

Обвинувальні акти відносно правопорушників були скеровані до суду, і щодо кривдника з Кодимщини вже прийняте рішення.

Врахувавши визнання вини та щире каяття підсудного, суд визнав його винним і призначив покарання у вигляді двох років і шести місяців обмеження волі з випробувальним терміном два роки, частково приєднавши невідбуту частину покарання за попереднім вироком. Протягом випробувального терміну чоловік повинен періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження, виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою «Подолання домашнього насильства».