Правоохоронці викрили учасників шахрайської мережі, які видавали себе за працівників банку та виманили у матері загиблого військового 3 мільйона гривень. Учасникам злочинної групи повідомлено про підозру.
Про це розповіли в Одеській обласній прокуратурі.
За даними слідства, підозрювані отримували персональні дані громадян та телефонували їм, представляючись співробітниками служби безпеки банку. Шахраї переконували людей, що їхні акаунти в онлайн-банкінгу зламано, після чого пропонували тимчасово переказати кошти на "безпечні рахунки". Під приводом кваліфікованої допомоги зловмисники надавали інструкції та вказівки своїм жертвам, в результаті яких отримували повний доступ до їх онлайн-банкінгу. Надалі гроші перераховувалися на рахунки так званих "дропів".
"Щоб приховати свою діяльність, підозрювані використовували SIP-телефонію, яка дозволяла їм підмінювати номери та імітувати дзвінки з офіційних банківських ліній. У такий спосіб у потерпілих складалося враження, що їм телефонують зі служби безпеки банку.
Однією з жертв цієї схеми стала 58-річна мешканка Одещини, яка отримала 3 млн грн державної компенсації за загиблого сина-військовослужбовця. Шахраї переконали її, що кошти в небезпеці, і змусили переказати їх на підконтрольні їм рахунки", - розповіли в прокуратурі.
Наразі підозрюваних затримано на території Полтавської області. Вони перебувають під вартою. Тривають слідчі дії щодо встановлення інших учасників оборудки, усіх потерпілих та завданих збитків. Попередньо, зловмисники встигли провернути близько 500 епізодів шахрайства по всій країні.