Чи можна оформити новий кредит з прострочками? За наявності прострочок за поточними платежами отримання кредиту в традиційних банках може бути проблемним, оскільки вони приділяють велику увагу кредитній історії. Однак є альтернативні варіанти, про які ми розповімо в цій статті.

Мікрофінансові організації (МФО)

Як показує практика, оформити кредит з прострочками в МФО цілком реально, оскільки ці кредитно-фінансові організації висувають менш суворі вимоги до позичальників. МФО можуть видати кредит навіть із простроченнями, але відсоткові ставки будуть значно вищими. При цьому треба розуміти, що кредит з прострочками у МФО можливий лише за умови, що поточну заборгованість клієнт має в іншій кредитно-фінансовій організації. Взяти новий кредит у тій МФО, де клієнт має не закритий кредит неможливо.

Ситуація, коли МФО відмовляє у видачі нового кредиту за наявності непогашеного старого, пояснюється рядом об'єктивних причин, однією з яких є високий ризик неповернення коштів. Перед тим, як видати новий кредит, МФО оцінюють платоспроможність клієнта. Наявність непогашеного кредиту збільшує ймовірність того, що клієнт не зможе своєчасно погасити другу позику, що вважається додатковим ризиком для компанії.

Як правило, МФО встановлюють максимальний ліміт заборгованості  для одного клієнта. Якщо сума старого кредиту вже досягає або перевищує цей ліміт, організація не може надати новий кредит до погашення попереднього.

Не слід забувати і про юридичну складову кредитування. Центральний банк та інші регулятори встановлюють правила для кредитно-фінансових організацій, включаючи вимоги до оцінки платоспроможності позичальників. Видача нового кредиту за непогашеного старого може бути розцінена як порушення.

Тому, якщо клієнту терміново потрібен новий кредит, слід звернутися до кредитно-фінансової організації, де він не має заборгованостей.

Кредит під заставу

Якщо клієнт має майно (автомобіль, нерухомість), можна оформити кредит під заставу. Це можна зробити в ломбарді або у банку. Заставний кредит знижує ризики для кредитора, тому його можна отримати навіть позичальнику з поганою кредитною історією, а умови кредитування можуть бути більш вигідними, ніж зазвичай.

P2P-кредитування

P2P-кредитування (peer-to-peer lending) – це сервіси, де фізичні особи позичають гроші один одному через спеціалізовані платформи, які мають свій відсоток за кожну угоду, укладену кредитором та позичальником.

Процедура отримання кредиту на P2P платформах простіше та швидше, ніж у банках. Менше бюрократії, м'якше вимоги до кредитної історії. Інвестори в P2P-платформах можуть отримувати вищий прибуток порівняно з традиційними фінансовими інструментами. Цифрові платформи роблять процес кредитування та інвестування простим та доступним з будь-якого пристрою. За рахунок виключення банківських накладних витрати на процентні ставки для позичальників на P2P-платформах часто нижчі.