Просування сайту в пошуковій системі Google — трудомістке та ресурсозатратне завдання, яке часто ускладнюється раптовими апдейтами від ПС та іншими факторами. На сьогоднішній день, в 2022 році пошуковик найчастіше віддає перевагу великим сайтам з безліччю сторінок, ніж односторінкам які пропонують вкрай вузький спектр послуг або товарів. На результативність просування сайту може вплинути практично все: згадки бренду на зовнішніх ресурсах, фактори поведінки, посилання з інших сайтів, якість контенту, наявність додаткової цінності, технічна оптимізація тощо.

SEO-просування лендингу в теорії можливе, але в поодиноких випадках. У цьому матеріалі від студії інтернет-маркетингу Embo.com.ua, ми розповімо які лендінг можна просунути по позиціях в Google, а які не варто і намагатися. Також, поділимося робочими фішками та методами просування Landing Page за допомогою SEO.

Проблеми при SEO-просуванні лендингів

На сьогоднішній день, як і було написано вище, Google вважає за краще високо ранжувати сайти, які пропонують безліч варіацій однієї і тієї ж послуги або товару. Напевно, кожен помічав, що в пошуку все частіше і вище з'являються агрегатори послуг та дошки оголошень, за ними вже йдуть багатосторінкові інтернет-магазини та сайти послуг, а лендинг-пейджі і зовсім останні. Все це говорить про те, що Google вважає за краще віддавати користувачеві сторінки, на яких він, швидше за все, точно знайде необхідний метод вирішення його проблеми або варіацію товару, не переходячи по десятках сайтів і витрачаючи купу часу на пошуки. Цей фактор є найголовнішою проблемою при просуванні односторінкових сайтів, які пропонують в основному одну послугу або один товар.

Які лендинги можна просувати за допомогою SEO?

Успішні кейси з просування лендингів сьогодні обмежуються вузькими, низькоконкурентними нішами, в яких за рахунок сильних текстів та трастових посилань можна "перебити" конкурентів із багатосторінковими сайтами, але слабкою оптимізацією. Найчастіше такі лендинги заточені під певний регіон та кластер середньо- та низькочастотних запитів. Високочастотні ключові слова просунуті або неможливо або вкрай дорого на односторінковому сайті.

Наприклад, розглянемо одну із ніш, де потенційно є шанси пробитися з односторінковим сайтом у ТОП-3. Це "сюрприз-бокси" - коробки за певну суму та таємним вмістом. Якщо подивитися видачу в межах ТОП-20, можна помітити тенденцію, що сайти конкурентів в основному мають до 10 сторінок і слабку масу посилань, а також слабкі тексти в плані оптимізації. Якщо виконати ряд заходів щодо оптимізації лендингу та врахувати деякі нюанси, є висока ймовірність зайняти ТОП із односторінником у даній ніші. Їх ми розглянемо далі.

Як просунути лендинг у ТОП-3 Google у 2022 році?

Для успішного SEO просування лендингу в Google необхідно:

  • зібрати один вузькоспрямований кластер СЧ та НЧ запитів;
  • максимально наповнити сторінку контентом, відповівши на всі запитання;
  • бажано прив'язати послугу чи товар до певного регіону;
  • нарощувати багато посилань, сумарно в 1,5-2 рази більше від конкурентів;
  • наскільки можна використовувати EMD-домен для лендинга.

Насамперед, оптимізатор має зрозуміти, що лендинг це не лише недоліки, а й переваги: ​​інтернет-магазин на одній сторінці може запропонувати лише вибірку товарів та кнопки “купити”, а лендинг можна зробити не тільки таким, що продає, а й максимально інформативним. Рекомендується заповнювати всю доступну інформацію про товар або послугу по максимуму в рамках однієї сторінки, відповідаючи на всі запитання клієнтів. Другим ключовим фактором є посилання - якщо багатосторінкові сайти ставлять на внутрішні сторінки мало зовнішніх беклінків, у нас є можливість весь "Link juice" направляти на одну сторінку, обходячи конкурентів.