Кросівки — це взуття, що спочатку було призначене для занять спортом або інших видів фізичних вправ, а сьогодні широко використовується в повсякденних look. Вони є у кожному гардеробі. Але не багато людей знають, який цікавий шлях пройшли ці вироби, поки не стали найпопулярнішим взуттям на планеті.

Найцікавіші факти про кросівки

  1. Свою назву кросівки отримали за безшумну ходу. У 1839 році американський вчений Чарльз Гудієр винайшов вулканізовану гуму, яка через кілька років стала використовуватися для виготовлення міцної та еластичної підошви спортивних туфель. Спочатку бренди вирішили виробляти виключно чоловічі кросівки. Але незабаром вони запропонували жіночі моделі взуття для гри в теніс і крокет.
  2. У 70-х роках минулого століття ранкові пробіжки серед американців стали надзвичайно популярними. Це позитивно позначилося на обсягах продажу кросівок. Незабаром з'явилося взуття для футболу, баскетболу, занять у залі, тенісного корту. Сьогодні, крім повсякденних моделей, виробники кросівок також пропонують відповідне взуття для різних видів спорту. Воно створюється із залученням ортопедів та з урахуванням навантажень стоп та гомілок спортсменів під час конкретних занять.
  3. Перехід кросівок з спортивного у повсякденний гардероб відбувся у 90 роки минулого століття. Цьому сприяли численні маркетингові кампанії за участю спортсменів та зірок шоу-бізнесу. З того часу кросівки стали атрибутом сучасного образу.
  4. До найбільшої приватної колекції кросівок входить 3 тисячі пар загальною вартістю понад 750 тисяч доларів. Власник — Марк «Майор» Фарезе, який проживає в Нью-Йорку (США).
  5. Найдорожчі кросівки, продані з аукціону, це Nike Air Jordan 1. Пара належала Майклу Джордану. Взуття було на ньому під час гри 1985 року. Їх купив колекціонер за 560 тисяч доларів. А найдорожчі кросівки, продані на приватному розпродажі, це Nike Air Yeezy Sample. Пара належала реперу Каньє Вест (США) і була на співаку під час вручення співаку премії «Греммі» у 2008 році. Шанувальник викупив взуття за 1,8 мільйона доларів.
  6. Департамент виправних установ забороняє ув'язненим у в'язницях Нью-Йорка носити кросівки NIke Air. Чиновники стверджують, що трапляються випадки, коли ув'язнені проносили в повітряній підошві заборонені предмети.
  7. Девіз Nike, який звучить як «Просто зроби це», належить серійному вбивці Гері Гілмору, який у 1976 році був засуджений до страти. Останніми словами Гілмора були: «Давайте зробимо це». Фраза сподобалася менеджеру з реклами Дену Вейдену, і він представив ії керівникам Nike. Сьогодні це гасло надихає мільйони.