Бездротові навушники — один з найпопулярніших аксесуарів до сучасних смартфонів та планшетів. Вони максимально зручні у використанні та дозволяють комфортно прослуховувати музику чи подкасти як удома, так і на пробіжці чи у спортзалі. Розбираємось, на що звернути увагу у процесі вибору.

Автономність

Характеристики автономності дуже важливі, коли йдеться про навушники, оскільки від цього залежатиме тривалість використання без підзарядки. Визначити час автономної роботи можна, вивчивши характеристики, вказані виробником, проте експерти рекомендують відразу забирати 20-30% від цього показника, щоб отримати більш реальні цифри.

Якість мікрофона

Якщо навушники бездротові потрібні не тільки для прослуховування, але і для спілкування, важливо переконатися, що мікрофон в них забезпечує гідну якість звуку. За переліком характеристик може бути складно визначити, яку якість звуку видаватимуть конкретні навушники під час розмови. Для цього краще сходити в магазин чи шоурум та протестувати бажану пару. Дорожчі моделі можуть похвалитися функцією поглинення стороннього шуму, що дозволяє добре чути голос, навіть якщо той, хто говорить, знаходиться в шумній локації.

Керування

Для максимально комфортного користування бездротовими навушниками важливо, щоб регулювати гучність і перемикати треки можна було, не дістаючи телефон. Для цього у більшості моделей передбачені спеціальні кнопки чи сенсори. Сенсорне управління вважається не тільки зручнішим, а й забезпечує більш тривалий термін служби.

Стійкість до вологи

Вологозахист — важливий параметр, якщо є необхідність гуляти під дощем, ходити в душ або плавати в навушниках. Достатній рівень захисту від води є тільки у дорожчих моделей, так само як і гарантійне обслуговування у випадку, якщо від вологи пристрій вийшов з ладу, проте більшість бюджетних навушників з легкістю переживуть рідкісні прогулянки під дощем.

Характеристики аудіо

Навушники з поганим звуком не тільки дратують, але можуть призводити до головного болю і проблем зі слухом. Експерти рекомендують звертати увагу на такі параметри:

  • Чутливість. Щоб звук був занадто тихим, варто вибирати моделі з рівнем гучності від 95 дБ.

  • Частотний діапазон. Ця характеристика має відповідати діапазону людського слуху, тобто 20-20000 Гц.

  • Опір. Для використання з мобільними пристроями цей показник має відповідати 16-32 Ом. Для стаціонарних пристроїв опір має бути вищим.