Військова служба – обов’язок громадянина своєї країни. А «Безпека» є головним девізом наших захисників. На цей момент не є секретом наявність у військових новітніх технологій, що забезпечують перевагу над ворогом. Але не завжди в кожного з них є можливість забезпечити себе такими пристроями.

В теперішніх реаліях міркувати про важливість в потребі військових у радіостанції не варто. Всі це й так розуміють. Рації забезпечують наших захисників критично важливим надійним зв’язком, який допоможе не тільки при виконанні важливих стратегічних завдань, а й при врятуванні життів.

Для чого потрібна радіостанція

Радіостанція – це комбінація кількох радіопередавачів та радіоприймачів, використовуваних задля організації зв’язку. Як влаштовані радіостанції? Цей технічний засіб зазвичай складається з:

  • передавача;

  • приймача;

  • сукупності антени та фідерного тракту;

  • пристроїв інформаційного перетворення;

  • джерела живлення.

Військові радіостанції підтримують зв’язок в групі за різних складних умов та надають змогу безпечно розмовляти з побратимами на відстані.

Окрім того, вони користуються попитом, оскільки:

  • легкі та компактні;

  • прості та зручні в використанні;

  • довговічні.

Ідеальні рації для військових оснащені можливістю підключати нові пристрої, додаткові програми та використовувати функцію шифрування мови та захисту від прослуховування.

Як користуватися радіостанцією

 Правилами радіообміну є наступні моменти.

 По-перше, кожному бійцю присвоюється власний позивний. Він не повинен бути співзвучним з іншими та мати важку вимову.

 По-друге, розмова повинна бути короткою та нести максимальний сенс. Це може просто «засмітити» ефір, і ніхто не зрозуміє вас. Тому, проаналізуйте посилання своїх думок, відфільтруйте їх і тільки після цього починайте транслювати сигнал.

 По-третє, пам’ятайте, що вас може чути ворог. Якщо використовується незашифрована лінія, то слова потрібно обирати обережно, щоб при можливості перехоплення вашої розмови було не зрозуміло суті.

 По-четверте, не забувайте про всі умовні коди. Це може стати підозрілим для команди.

 По-п’яте, на одній частоті має бути не більше 10 осіб.

 По-шосте, дотримуйтеся правил: чекайте своєї черги, акцентуйте закінчення своєї передачі та не перебивайте співрозмовника.

 По-сьоме, останнє, але не по важливості – вмійте користуватися пристроєм! Це може врятувати життя, й не тільки вам одному.

 Щодо протоколу зв’язку, то він дуже простий.

 Спочатку йде вимовляння фрази: «Викликається, позивний члена команди», «Ваш позивний», «Прийом».

 Далі чекаєте відповідь: «Позивний, на зв’язку», «Прийом».

 Після цього ви коротко описуєте питання й закінчуєте, «Прийом».

 Прослуховуєте відповідь і закінчуєте розмову однією з фраз: «Кінець зв’язку», «Плюс або Нуль», «Вас зрозумів», це позбавить кореспондента від сумнівів ступеня вашого розуміння ситуації.

Дотримання цих правил зможуть захистити вас від нещастя та вберегти не тільки себе.

Види рацій

Існує два основних види: бездротові та дротові, тобто цифрові портативні та автомобільні радіостанції.

 Наразі захисники потребують оснащення такими моделями:

  • DMR портативна цифрова радіостанція Hytera BP515;

  • Hytera BP565;

  • Hytera HP605;

  • Hytera HP685;

  • HP705;

  • HP785;

  • автомобільна Hytera HM-785.

Всі вказані пристрої оснащені можливістю перемикання з цифрового на аналоговий режим. Вони мають динамік потужністю 3 Вт, що забезпечує чистий та гучний звук без зайвих перешкод. Портативні рації мають USB Type-C-підзарядку. Деякі з моделей також забезпечені дисплеєм та кнопками, як звичайні телефони.

Постачальник забезпечив кореляцію цін, тобто вони є доступними, але питання їх наявності проблематичне. Тому у військових не завжди є час на їх пошуки. 

Зроби свій внесок до нашої перемоги. Все буде Україна.