Можливості нічного бачення в людського ока досить обмежені, адже для розпізнавання предметів кришталику потрібна певна кількість світла. Тож для того, щоб гарно бачити в сутінках чи при повній відсутності освітлення був винайдений особливий прилад - пристрій нічного бачення. Він допомагає акумулювати певну кількість світла з навколишнього середовища і посилити його за допомогою спеціального перетворювача.
Отримана картинка виходить досить чіткою, але позбавленою природнього забарвлення. А оскільки людське око найкращим чином сприймає кольори зеленого спектру, то й і зображення буде монохромно-зеленим.
Прилади нічного бачення широко застосовують в різних сферах життя - на полюванні, для спостереження за дикою природою, при виявленні правопорушень в темну пору доби, а також для ведення бойових дій. В військовій справі найчастіше використовують бінокуляри - здвоєні пристрої з двома лінзами. Кріпиться такий прилад нічного бачення на шолом, що дозволяє звільнити руки бійця. Він може пересуватися і вести прицільний вогонь, спостерігаючи за ворогом навіть в суцільній темряві. Тому, придбання якісних бінокулярів - це відмінний вклад в майбутню перемогу.
Бінокуляри: види, особливості вибору
Є шість основних критеріїв, які потрібно враховувати при виборі приладів нічного бачення. До них відносять:
-
кут огляду;
-
діапазон огляду;
-
зум;
-
роздільна здатність;
-
діаметр об'єктива;
-
вага та розміри.
Саме від цих параметрів залежить дальність роботи бінокулярів і чіткість картинки, яку можна отримати.
Одним із найголовніших критеріїв є діаметр об'єктива. Чим він більше, тим кращою буде отримана картинка. Важливо також, щоб у нього була гарна роздільна здатність, адже від цього залежить чіткість зображення. Варто зауважити, що в військовій справі не потрібні прилади з надто великим об'єктивом, адже вони мають великі розміри і значну вагу. А тактичні ПНБ мають бути невеликими, легкими и простими в експлуатації.
Тому, для ведення бойових дій найчастіше обирають зручні бінокуляри, які кріпляться на шолом. Так називають прилад нічного бачення військовий, дальність якого складає кілька сотень метрів. Він має невеликий об'єктив, спарені лінзи з хорошим діапазоном і кутом огляду.
Часто прилад нічного бачення тактичний має додаткове джерело освітлення - інфрачервоний промінь, який працює в недоступному для людського ока діапазоні. Завдяки цьому, боєць отримує чітку картину навіть за повної відсутності будь-якого освітлення.
Особливості роботи
Як працює прилад нічного бачення? Всі ці пристрої мають схожий принцип роботи - вони акумулюють світло з навколишнього середовища або від інфрачервоного випромінювача і направляють його на об'єкт спостереження. Об'єктив вловлює світлові вібрації і перетворює на чітку монохромну картинку. Таким чином, бінокуляри нічного бачення допомагають спостерігати за ворогом чи зробити прицільний постріл в суцільній темряві. Тож для бійців - це один з найголовніших елементів спорядження, який може врятувати життя в бою.
Потрібен прилад нічного бачення? Тоді інтернет-магазин Viatec - це саме те, що вам потрібно. Тільки тут ви знайдете найбільший вибір тактичних бінокулярів з відмінною роздільною здатністю. Для бійців ЗСУ і волонтерів в магазині є гарні знижки.