Ще з давніх-давен абсент виробляли і вживали не тільки як алкогольний напій, але і як лікарський засіб від ряду захворювань. Безліч чуток про галюциногенний вплив зробили його популярними. Існує легенда, що за це його цінував Ван Гог. Незважаючи на тривалу заборону цього напою аж до 2004 року, культура розпиття абсенту зберіглася і розвивається.
Що таке абсент
Абсент – міцний алкоголь зеленого кольору із вираженим запахом трав. Такий колір з’являється через наявність у складі хлорофілу – речовини, що робить рослини зеленими. Під впливом світла він швидко руйнується і набуває жовтуватого відтінку, через що оригінальний продукт зазвичай розливають у непрозорі або затемнені пляшки. Якщо тара для абсенту прозора, а рідина всередині яскраво-зелена, то, швидше за все, напій просто підфарбований і не є оригінальним.
В минулому галюциногенні властивості абсенту надавав туйон – речовина, що виділяється з гіркого полину. У сучасних напоях цього ряду його вміст не повинен перевищувати 10 мг/кг. Крім полину абсент додають при виробництві:
- фенхель,
- мелісу,
- ромашку,
- аніс,
- ісоп,
- коріандр,
- аніс,
- петрушку.
Екстракти та олії з цих трав потрапляють до абсенту. За рахунок високого вмісту спирту (від 70%) всі корисні властивості легко зберігаються, як і запах зі смаком. Але, щоб розкрити весь букет напою, необхідно його правильно пити.
4 способи правильно пити абсент вдома
Розпиття абсенту – майже ритуал. У різних країнах практикується різний підхід до цього дійства.
Французький метод
Для приготування потрібен келих, перфорована ложечка, шматочок цукру, холодна вода і сам абсент. У келих наливають 30 г спиртного. Далі над ним міститься ложечка зі шматочком цукру. На рафінад дуже повільно ллється холодна вода, щоб шматочки цукру разом із водою потрапляли у склянку. Розбавляти спиртний напій таким чином потрібно доти, доки він не помутніє. Як правило, правильним співвідношенням вважається 5:1 де п'ять частин - це вода, а одна - абсент. Після цього можна куштувати коктейль.
Чеський метод
Багато в чому схожий на французький, але на цукор ллють не воду, а 30 г абсенту. Коли рафінад просочиться спиртом, його підпалюють і чекають, поки він поступово розпадеться і потрапить у склянку. Можна також трохи допомогти, відколюючи шматочки від цукру вилочкою. У напій додаються 3 частини води, тобто 90 г. Полум'я в склянці не повинно горіти більше 30-40 секунд, щоб скло не луснуло. Загасити вогонь легко, накривши склянку бляшаною кришкою.
В чистому вигляді
Такий спосіб підійде для стійких духом, тому що міцність напою та смак з ароматом у нерозбавленому вигляді оцінить не кожен. Подається чистий абсент у вузьких та високих чарках, п'ється залпом.
В коктейлях
Багато хто вважає за краще розводити абсент іншими напоями. Найкраще підходять цитрусові соки, ананасовий сік, тонік, солодке газування, сироп.
Абсент рекомендують вживати не більше 90 г за один вечір у розведеному вигляді, або не більш 30 г – у чистому.
З чим пити абсент
Найкращими продуктами, що поєднуються з абсентом, вважаються:
- шоколад (цитрусовий чи гіркий),
- морепродукти та креветки,
- оливки,
- французький сир із пліснявою,
- свіжі фрукти з цитрусових, ананас, кислий виноград або яблуко.
У пошуках кращого поєднання ви можете випробувати кілька типів закуски та способів змішування коктейлю.
А купити оригінальний натуральний абсент, або його сучасні варіанті різних відтінків ви завжди можете в інтернет-магазині Vintage по дуже приємним цінам та зі зручною доставкою в усі регіони України.