Часи, коли люди з проблемами зору соромилися окулярів і не хотіли їх носити позаду. Сьогодні ситуація зворотна: все частіше люди з ідеальним зором носять окуляри «нулівки» суто для іміджу, адже вони додають образу власника цікавинку, інтелігентність, інтелектуальність. Окуляри вже давно дещо більше, ніж засіб медичного призначення, це вже справжній модний атрибут. Все більше й більше фешн-брендів додають до асортименту своєї фірмової продукції оптичні оправи, наприклад, нині є оправи Armani, вишукані оправи Versace, стильні оправи Furla й ще багато інших.

Вибір окулярів для зору — справа не завжди проста. Щоб не помилитися, зробити правильний вибір і надалі не жалкувати про свою покупку, варто знати базові рекомендації.

Лінзи за рецептом

Йти в магазин оптики без відповідного рецепту на окуляри — погана ідея. Річ в тім, що якщо оправу для окулярів можна вибрати самостійно, то для покупки оптичних лінз необхідно мати рецепт. В рецепті лікар-офтальмолог зазначає діоптрійність лінз, що необхідна для корекції недоліку рефракції пацієнта. Необхідну діоптрійність можна визначити лише після діагностики зору. Тож алгоритм дій такий: спершу до офтальмолога на перевірку зору, далі отримати рецепт, а вже потім з рецептом можна сміливо направлятися в магазин оптики за новенькими окулярами. Щодо бренду лінз, країни їх виробника та наявності додаткових покриттів можна визначитися самостійно.

Якщо ви постійно працюєте за комп'ютером, радимо вибирати оптичні лінзи з покриттям блу-блокера. Це покриття, що відсікає шкідливе проміння від комп'ютерного монітора та захищає очі від негативного впливу. Також чудовим вибором будуть окуляри з фотохромними лінзами (лінзами «хамелеонами»). Такі лінзи затемняються на сонці, а в приміщеннях знову стають прозорими. Таким чином вам не доведеться постійно носити з собою ще одні окуляри — сонцезахисні.

Оправа правильного розміру та дизайну, що пасує

Другий, не менш важливий елемент окулярів — оправа. Саме оправа визначає чи будуть окуляри зручними при носінні та як вони виглядатимуть. Щодо зручності, то тут все залежить від розміру. Оправа правильного розміру надійно фіксується на обличчі, не змінює своє положення під час руху, не спадає, не тисне. Через надто велику оправу окуляри доведеться постійно поправляти, а під час швидких і різких рухів вони взагалі можуть злетіти та пошкодитись. Через замалу оправу носіння окулярів доставлятиме чимало дискомфорту: вони будуть тиснути на вуха, вилиці та перенісся, залишати червоні сліди на шкірі й навіть викликати головний біль. Отож, щоб уникнути подібного перед покупкою добряче міряйте оправу. Переконайтеся, що вона добре «сидить», вам в ній зручно, вона не тисне і не рухається. Якщо замовляєте в онлайн-магазині, то вибирайте моделі перевіреного розміру. Перевіреним вважається той розмір, який ви вже носили раніше й вам у ньому було зручно.

Окуляри добре помітні на обличчі, тож вкрай важливо, аби вони мали гарний вигляд та пасували. Модні експерти радять вибирати оправу окулярів за формою свого обличчя: форма оправи має бути протилежна формі вашого обличчя. Якщо у вас, наприклад, кругле обличчя, то ліпше втриматися від покупки круглої оправи, а звернути увагу на квадратні, прямокутні моделі та окуляри “котяче око”.