Асортимент шампунів вражає уяву. У звичайних та інтернет-магазинах є засоби для догляду за волоссям будь-якого типу, але, як показує практика, після використання багатьох з них стан волосся стає ще гіршим, ніж був до цього. Чому так буває та як обрати безпечний та корисний шампунь?
Чому догляд може бути небезпечним
До складу багатьох засобів для догляду за волоссям входять речовини, які, хоч і виконують свої функції, є небезпечними для здоров'я. Про одну з них розповідає лікар-дерматолог Христина Павлова:
«На відміну від натуральних органічних шампунів, звичайні мають у складі поверхнево-активні речовини. Вони відповідають за очищення волосся та шкіри голови від забруднень, роблять їх більш шовковистими та блискучими. Але це лише на перший погляд. Насправді вони залишаються на шкірі та призводять до ослаблення та випадання волосся».
Перелік інших небезпечних компонентів виглядає так:
- Парабени. Це протимікробні засоби які грають роль консервантів. Згідно з правилами, у косметиці їх повинна бути певна кількість. Але чи можна бути впевненими, що виробники притримуються цього правила? Це перший момент. Другий — парабени накопичуються, через що можливий розвиток гормонального дисбалансу, прискорення старіння шкіри та збільшення ризику онкологічних захворювань.
- Силікони. Роблять волосся більш слухняним та об'ємним. Але якщо перестати їх використовувати, шевелюра знову стане тонкою та тьмяною. До того ж, як і парабени, силікони накопичуються на поверхні шкіри. Утворюється плівка, яка перешкоджає нормальному живленню.
- Мінеральні масла. Як кажуть вчені, це продукти переробки нафти, які вважаються потенційними канцерогенами.
Ще один вид небезпечних компонентів — фталати. Вони знаходяться на поверхні волосся до наступного миття. І це дуже погано, тому що фталати негативно впливають на гормональний фон та можуть викликати такі серйозні захворювання, як астма.
У зв'язку з цим виникає питання: який шампунь не шкодить волоссю? Відповідь проста: той, у складі якого лише корисні речовини.
Як обрати безпечні засоби для догляду за волоссям
Перше, на шо потрібно звертати увагу, — склад. Ті компоненти, яких більше, записані на першому місці. Якщо це сульфати, силікони чи інші небезпечні інгредієнти, потрібно замислитись, чи варто купувати такий шампунь.
Другий важливий момент — термін зберігання. Натуральні органічні шампуні зберігаються не більше року, тому що вони не містять синтетичних консервантів. Після відкриття флакону цей період стає ще меншим — до 4 місяців.
Також має значення вигляд засобу. Якщо він схожий на крем та має таку ж консистенцію, у складі є загусники. Натуральні — прозорі та з легкою текстурою.
Отже, найбільш небезпечною для волосся та здоров'я в цілому є органічна косметика, яка на 95% складається з природних компонентів. Перелік небезпечних речовин — це те, що потрібно знати при виборі шампуню. Якщо він містить відвари трав, вітаміни, мінерали, ефірні масла, можна не сумніватися у його безпеці.