Логістичні потреби кожної компанії визначають найкращий для них тип складу. Відповідно до структури та захисту від атмосферних явищ розрізняють криті склади та відкриті. Для обох з них використовують консольні стелажі, які виготовляє компанія ІМВО.
Відкриті склади не є поширеним вибором для компаній через їхні особливі характеристики. Більшість віддають перевагу закритим.
Іноді тип продукції, яку зберігають, не потребує захисту від зовнішніх умов, таких як холод, спека, дощ, сніг, сонячне випромінювання. Обирається варіант зберігання просто неба.
Такий варіант більш економічний, оскільки не потребує додаткових конструкцій, таких як дах. Такого роду склади зазвичай обмежені парканами або стінами по периметру.
Цей тип складів ділять на два підтипи: повністю відкритий та частково відкритий. Другий є гібридним.
У першому випадку продукція та системи зберігання знаходяться повністю на відкритому повітрі. Немає накриття, даху та стін.
Другий підтип має додатковий захист для продукції. Це може бути лише дах, або дах і стіни, один з кінців залишається відкритим.
Вибір стелажів для відкритого складу
Одним з ключових моментів для правильної експлуатації відкритого складу є вибір стелажів для зберігання товарних запасів. При зберіганні на відкритому повітрі стелажі будуть піддаватися більш екстремальному рівню корозії та впливу навколишнього середовища, ніж в приміщенні. Тому конструкція повинна бути до цього підготовлена.
Рішенням для таких складів є оцинковані стелажі, зокрема з гарячим цинкуванням. Мають високу стійкість до корозії та перепадів температури, вологості. В процесі гарячого цинкування деталі створюється захисний зовнішній шар цинку, який надає їм більшої міцності.
З усіх типів стелажних рішень, найбільш поширеними на відкритих складах є регульовані палетні стелажі та консольні стелажі для довгомірних вантажів.
Регульовані палетні стелажі адаптовані до різних розмірів одиничних вантажів. Мають прямий доступ до всіх палет.
Консольні стелажі призначені для зберігання арматури, металевих чи пластикових труб, деревини, плит чи інших габаритних матеріалів.
Особливості закритих складів, їх підтипи
Закриті склади являють собою найпоширеніший тип складських приміщень. Надійно зберігають продукцію завдяки наявності даху. Цей тип має кілька підтипів, включаючи склади з одним поверхом та з декількома.
Однією з технічних характеристик закритого складу є висота його стелі. Цей чинник впливає на можливості зберігання товарів та організацію простору. Склади з низькими стелями, що мають висоту до 6 метрів, ефективні для зберігання певних видів товарів. Високі (від 10 метрів) надають можливість раціонально використовувати простір шляхом встановлення багатоярусних стелажів, що дозволяє оптимізувати простір.
Види стелажів для закритого типу складів, їх вибір
Для закритого типу складу доступний широкий вибір стелажів, наприклад:
- мезоніни;
- поличкові;
- палетні;
- консольні.
Мезоніни – різнорівневі конструкції. Мають декілька ярусів, об’єднані між собою сходами.
Поличкові стелажі являють собою збірні конструкції. Їх деталі – це полиці та балки.
Палетні стелажі, виходячи з назви, створені для зберігання палет. Складаються з траверс і рам.
Обирайте стелаж, виходячи з таких параметрів:
- вогнестійкість;
- використання простору;
- доступність.
Не нехтуйте нормативами безпеки при виборі.