У світі існує чимало страшних та невиліковних хвороб, але деякі з них викликають особливий жах. До цього числа входить деменція — порушення роботи мозку, що призводить до погіршення пам'яті, розумових здібностей, здатності орієнтуватися та інших. Людина перестає впізнавати рідних, плутається у собі, стає злим і агресивним. Деменція вважається однією з найважчих хвороб як для хворого, так і для сім'ї та суспільства.
Слід зазначити, що деменція є невиліковною – існують лише засоби, які пом'якшують симптоми. Важливо лише їх розпізнати якомога раніше. Сьогодні є чудова можливість дивитися та бронювати ліки 24/7 в будь-якій аптеці міста та України за допомогою сайту https://likie.ua/.
Деменція, згідно з визначенням ВООЗ, — це набуте захворювання. Людина порушується робота всіх вищих кіркових функцій включаючи пам'ять, здатність вирішувати проблеми у повсякденному житті, виконання набутих складних навичок, всі аспекти мови та спілкування. Хворий не контролює своїх емоцій, що особливо заважає жити в соціумі. Причин, за словами лікаря-невролога, багато. Серед основних – це хвороба Альцгеймера, деменція з тільцями Леві, фронтотемпоральна дегенерація, хвороба Паркінсона, хвороба Гентінгтонса.
Захворювання має 3 стадії:
1. Легка, яка характеризується постійним помірним зниженням пам'яті, помітним у повсякденному житті. Людина іноді губиться в часі і не може робити правильні міркування. Хворий здатний себе обслуговувати, але в нього помітні особисті порушення та перепади настрою.
2. Помірковано важка деменція. Вона характеризується неможливістю сприймати нову інформацію, виражену дезорієнтацією, порушенням здатності виконувати звичні дії (одягатися, чистити зуби тощо). Хворий не може працювати, але може залишатися один протягом кількох годин.
3. Повна втрата короткої та довготривалої пам'яті, неможливість виконувати звичні дії. При третій стадії хворий може залишатися лише кілька хвилин.
Для діагностики захворювання проводяться обстеження мозку: МРТ, КТ, ПЕТ мозку.
Регулярно відвідуйте лікаря, проходьте диспансеризацію. Відмовтеся від куріння, стежте за вживанням алкоголю, не приймає наркотичних речовин. Перейдіть на здорове харчування, уникайте інтоксикацій, травмонебезпечних видів спорту. Фахівці також радять тренувати пам'ять і мислення, наприклад, за допомогою розгадування кросвордів чи вивчення іноземних мов.