Туристична галузь розвивається дуже активно, тому з кожним роком з’являється все більше аксесуарів, які суттєво спрощують життя прихильникам активного дозвілля. Одним із таких винаходів, який останніми роками дуже вдосконалився і став значно доступнішим, є грілки. Вони допоможуть зігрітись та підтримувати тепло протягом певного часу. Детальніше про них ми сьогодні поговоримо.
Електричні та хімічні грілки: все, що ви про них хотіли дізнатись
Якщо вирішили купити грілки для тіла, то варто детальніше ознайомитись з їхніми видами та принципами «роботи».
Електрична: проста й зручна, але не універсальна
Отже, перша варіація – це електрична. Вона стане відмінним рішенням, але лише за тих умов, якщо є доступ до електрики чи павербанк. Залежно від задач можна підібрати моделі з різною максимальною температурою, з опцією вибору режиму нагріву тощо. Серед основних переваг зазначимо такі:
- швидкий нагрів до заданої температури;
- простий запуск – потрібно просто підключити до джерела живлення, і практично одразу отримуєте тепло;
- відсутність спеціального догляду. Просто зніміть чохол, у разі потреби поперіть його, і більше нічого особливого робити не треба;
- здатність гріти велику площу – підійде для всіх частин тіла.
Гарне рішення – замовити онлайн грілку та купити гермомішок для неї.
Зауважимо, що більшість моделей електричних грілок мають систему захисту, яка в разі відхилення від норм експлуатації автоматично відімкне живлення. Тобто використання максимально безпечне. Це все дуже зручно та продумано, однак у походах, де немає можливості підключитись до електрики або ж запасні джерела живлення потрібні для інших цілей, її використання буде неможливим. Крім того, такий елемент обігріву не варто зминати, адже є ризик пошкодити нагрівальні компоненти.
Хімічна суха грілка: розповсюджена та універсальна
Хорошою альтернативною стане хімічна грілка. Складається вона з залізного порошку та ще деяких компонентів, які при взаємодії з киснем починають активно виділяти тепло. Поки виріб герметично запакований, він може зберігатися в зручному для вас місці – в рюкзаку чи сумці. А «увімкнути» її зможете в будь-який момент.
Дуже зручно, що для активації потрібно лише витягнути з пакета та розім’яти, щоб дати доступ кисню до компонентів, які знаходяться всередині. В окремих моделях таких грілок передбачена клейка стрічка, за допомогою якої можна прикріпити виріб до одягу. Будьте уважні – саме до речей, а не до тіла, інакше є ризик отримання опіку, адже розігрівається пакетик до +40+...+50 °C.
Сольові багаторазові грілки
Є ще один альтернативний варіант портативного обігрівача, який точно оцінять ті хто часто буває на природі. Адже він поєднує в собі переваги перших двох типів. Це сольові грілки. У пластиковому герметичному пакеті розміщений розчин, який при активації металевої пластини, яка теж є всередині, починає кристалізуватись і виділяти великий об’єм теплової енергії. Серед особливостей:
- багаторазове використання, тому ціна вища, ніж на сухі хімічні грілки;
- легка активація та відновлення. Для того щоб повернути в первинний стан, потрібно лишень прокип’ятити в воді, поки всі кристали не розчиняться. Не турбуйтесь: пластик розрахований на те, щоб його кип’ятили. Кількість циклів запуску/відновлення не обмежена;
- температура розігрівання +55 °C. Термін дії залежить від об’єму грілки, чим він більший, тим триваліше зберігатиметься тепло. У середньому – це 1–2 години.
Сольові багаторазові грілки – дійсно відмінна альтернатива, особливо якщо в планах – часто бути на природі. Зазвичай навіть у таких умовах доступний запуск відновлення методом кип’ятіння.