Багато виробників пропонують велосипеди, що підходять одночасно й чоловікам, і жінкам. Однак деякі компанії намагаються створити найбільш анатомічно правильну модель для представників кожної статі. Зазвичай на жіночих моделях відрізняється конструкція рами. Ви можете придбати велосипеди з різних категорій на сайті https://veloplaneta.ua/ua з доставленням по всій Україні.

Геометрія рами

Основна відмінність у суто жіночих моделях — верхня труба розташована нижче. Це взагалі пов’язано зі старими традиціями, коли жінки їздили на велосипедах у сукнях і спідницях. Зараз екіпірування дещо відрізняється, а геометрія рами може залишитися попередньою. Такі велосипеди чимось схожі на круїзери.

Проте рама відрізняється й за анатомічними показниками. Передній трикутник рами зменшений. Це пов’язано з тим, що довжина рук жінки зазвичай коротша. Верхня труба вкорочена, аби жінці зручно було дотягнутися до керма й не навантажувати зайвий раз спину. До жіночих велосипедів належить, наприклад, Cannondale TRAIL 7 Feminine.

Сідло й кермо

Інші конструктивні особливості жіночих моделей велосипедів:

  • сідло ширше через відмінність сідничних кісток жіночого таза;
  • кермо вужче, що забезпечує зручний хват і легше керування велосипедом;
  • шатуни вкорочені, що обумовлено нижчим зростом жінок;
  • гальмівні важелі регульовані через меншу довжину кисті жіночих рук.

Це не означає, що жінки не можуть керувати унісекс велосипедами чи суто чоловічими моделями. Справа тут більше в зручності, навантаженні на різні частини тіла.

За фактом виробники жіночих велосипедів керуються тим, що жінка зазвичай має нижчий зріст. Тож це своєрідна «ростовка» від класичних моделей.

Якщо у вас середньостатистичний зріст від 170 до 180 см, то не варто взагалі звертати увагу на цю позначку WD (Woman Design). А якщо ж ви маєте зріст від 150 до 170 см, можете підібрати серед цих моделей собі зручний велосипед.

Отже, жіночі велосипеди — це частково маркетинговий хід. Але й від нього є користь, якщо ви маєте від природи низький зріст.