Вперше модернізацію традиційних величезних прицілів провели в період Першої світової війни, коли була нагальна потреба в точних і компактних пристроях. З того часу вчені провели величезну роботу в розробленні нового озброєння, тому на вибір пропонують багато цікавих різновидів.

AD_4nXe0KgGL2W2jwr-5RhhQ--PE0qd7zmL61fLvx1t1n-psSiveVYm1rlo_zHAm-vAb6D2B6QP7N2GR3ADhsdWFoad_evqfIwL43wI3tft0Q1zh3dkGJXA0SnNjzoRqxdNe-dANrT-2YpIVitujEqybposqAjYp?key=CrPQzEPmiXQy_qIRn64Hig

Коліматорні приціли

Їх ще називають голографічними, оскільки в них замість прицільної планки та мушки встановлена напівпрозора лінза з міткою — яскравою світловою точкою. Стрільцю не потрібно витрачати час на співставлення трьох точок, тому коліматорний приціл значно пришвидшує процес і дозволяє миттєво виконувати поставлене завдання.

Вони підходять для ведення ближнього бою, оскільки за точністю не підходять для стрільби на далекі відстані. Проте бійцю не потрібно налаштовувати різкість і підлаштовувати власне положення. Прицільна мітка створена таким чином, що не змінює положення під час переведення зіниці ока. Також стрілець може контролювати навколишню обстановку завдяки широкому куту огляду.

Оптичні різновиди

Професійні моделі з великими можливостями налаштувань і поправками по горизонталі й вертикалі. Їх часто використовують через очевидні переваги:

  • можливість ремонту в польових умовах;
  • просте та легке налаштування;
  • придатність до будь-якої погоди та температури;
  • висока точність на великих відстанях;
  • може доповнюватися світлодіодною підсвіткою.

Надійні оптичні приціли створені у вигляді труби з декількома лінзами, які дають збільшення цілі з кратністю до х20. Але вони потребують обережності, адже бояться механічних ударів і не призначені для ураження близьких цілей.

Відкриті приціли

Найпростіші моделі, які складаються з прицільної планки з проріззю та мушки. У деяких моделях цілик, тобто планку, можна регулювати відносно відстані. Дорожчі моделі обладнані світлодіодною підсвіткою. Вони прості та невибагливі, але малоефективні. Успіх місії більше залежатиме від умінь та гостроти зору стрільця.

AD_4nXeU_MYFG4IAoWQMR-3znJRq5Tw6-AvSV_9m6lH64Ss-xbX2bHNsW6WkcGIPasQyuH94mGx5xe-h8wyhascsfIsZRwCupVslh6imobzUUs8WqwwYyJywE-0brGlBJ_9FZzRKz1iKYWJ2oR_sg579bFuzQUY?key=CrPQzEPmiXQy_qIRn64Hig

Тепловізійні моделі

Обладнані надчутливою напівпровідниковою матрицею, яка вловлює інфрачервоне випромінювання від температури тіла. Пристрій підходить для прицільної стрільби вночі або за поганих погодних умов, коли інших способів для наведення немає. Тепловізор виділяє всі предмети, температура яких відрізняється від навколишнього середовища. Отриману інформацію обробляє електроніка та виводить на рідкокристалічний екран в окулярі.

У тепловізійних прицілах використовують дорогі цифрові матриці та спеціальне програмне забезпечення для швидкого оброблення інформації, тому пристрою знадобиться додаткове живлення та обережне поводження, електроніка чутлива до ударів.

У ближньому бою їх можна замінити лазерними цілевказівниками, які вмикаються натисканням кнопки. Світлова пляма наводиться на ціль, що дозволяє підвищити точність стрільби.