Якщо не брати до уваги дещо екзотичні ванни зі скла чи дерева, то обирати цей предмет для ванної кімнати доведеться серед акрилових, сталевих і чавунних виробів. Сучасні сталеві та акрилові варіанти представлені в гіпермаркетах «Леруа Мерлен», котрі відомі асортиментом та якістю будівельної продукції провідних світових та українських брендів. Подивитися, якими такі ванни бувають на вигляд можна на сторінці http://www.leroymerlin.ua/f/%D0%92%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8.6ce3a39e-77ee-47d5-8414-adcd8c241ed5. Також потрібно визначитися з комплектацією ванни: придбати простий варіант чи джакузі.
Оцінюємо матеріал
Чавунні ванни, покриті зсередини декількома шарами емалі, давно стали класикою, адже мають безперечні переваги:
- довговічність;
- стійкість і безпечність;
- здатність утримувати тепло.
Втім, є й недоліки: насамперед — це велика вага, що ускладнює доставку й монтаж, а також можливе сколювання емалі в процесі транспортування чи експлуатації.
Сталеві ванни виготовляють із нержавіючих листів. Вони в рази легші від чавунних, а якщо поверхня покрита кварцовою емаллю, то довговічність виробу забезпечена. Однак невелика маса сталевої ванни зумовлює потребу в надійній фіксації під час встановлення. Вона швидко нагрівається, і це плюс, але так само швидко охолоджується, і це мінус.
Сучасний варіант — ванна з акрилового матеріалу, в якій виробники намагаються поєднати переваги обох попередніх матеріалів. Виготовляється така ванна зі спеціального пластику, армованого скловолокном чи металевою сіткою, тож якість залежить від якості акрилу та кількості шарів армування.
Переваги акрилових ванн — різноманітність форм та кольорів, мала вага, сам матеріал неслизький, добре утримує тепло й не темніє. Втім, під час наливання води та догляду така ванна потребує обережності: надто гаряча вода може призвести до деформації, а агресивні засоби чищення здатні зіпсувати поверхню.
Чим привабливий варіант джакузі
Останнім часом джакузі, як називають ванну з гідромасажем, стали не просто модними, а невід’ємними атрибутами сучасних особняків та квартир. Швидкий ритм життя не залишає багатьом людям часу на оздоровчі процедури, тоді як домашня ванна-джакузі дає можливість розслабитися, активізувати кровообіг та відпочити в зручний час. Повітряний масаж у поєднанні з водним — надзвичайно ефективний спосіб відновлення сил, зняття втоми та стресу.
Ефект джакузі полягає в тому, що вода подається під тиском через спеціальні форсунки, якими обладнані стінки та дно. Тиск створює водяна помпа, його регулюють за допомогою пульта. Випускають одно- і двомісні джакузі, вони, до речі, є в асортименті згадуваної мережі «Леруа Мерлен».
Моделі, обладнані електронікою, мають багато додаткових функцій, зокрема регулюються параметри масажу, є таймер, градусник тощо. Важливо тільки пам’ятати, що ванни-джакузі потребують особливого догляду та дезінфекції. І ще такий нюанс: велика ванна — це завжди приємно та комфортно, проте не забувайте, що чим більша «посудина», тим більше часу потрібно на її наповнення та випускання води.