
Розірвання шлюбу за кордоном
За весь час повномасштабного вторгнення, Україну наздогнав найгірший сценарій міграції - за різними оцінками виїхало від 5 до 7 мільйонів людей. Більшість тих, хто покинув територію України, це жінки та діти. Це негативно впливає на подружні стосунки, адже в більшості випадків чоловік залишається в Україні. Пара не витримує випробування відстанню та війною.
Фахівці стверджують, що за час повномасштабного вторгнення кількість розлучень в Україні зросла вдвічі, проте Міністерство юстиції заявляє протилежне: за час війни кількість шлюбів перевищує торішню на 40 відсотків.

Чому не можна відкладати розлучення
Однак, для деяких пар війна це лише точка кипіння в їхньому подружньому житті. Немає причин відкладати розлучення, якщо у відносинах є проблеми.
Зберігаючи шлюб, якого вже практично немає, ви несете ризики. Варто пам'ятати, що все майно, набуте у такому шлюбі, є спільним. Як і всі борги, придбані вашим партнером, так само, за замовчуванням, є спільними.
Крім того, наявність формального шлюбу може спричинити проблеми в установах та відомствах за кордоном.
Розлучення онлайн (без присутності)
Одеський Центр Сімейного Права допоможе вам у процесі офіційного розірвання шлюбу (розлучення). Для цього не обов'язково долати довгий шлях в Україну, всі питання, пов'язані з розірванням шлюбу, ми вирішимо в дистанційному форматі!
Як подати на розлучення громадянам України, коли один чи двоє з подружжя подружжя перебувають на території іншої країни?
Розлучення відбувається за законами тієї країни, громадянами якої є подружжя, а саме, за українським законодавством. У такому разі існує два варіанти:
- Розірвання шлюбу через суд (за адресою реєстрації відповідача чи позивача, якщо з ним зареєстровано дитину)
- Розірвання шлюбу через РАГС (для цього потрібно разом приїхати до України)
Оговоримо відразу, що розірвання шлюбу через РАГС нас не цікавить, тому що потрібно відповідати наступним критеріям:
- Відсутність у подружжя неповнолітніх дітей;
- Обопільна згода;
- Подання спільної заяви та отримання свідоцтва двома з подружжя особисто в Україні.
Документи для розлучення
Для того, щоб звернутися до нас за допомогою в оформленні розлучення, Вам потрібно буде надати адвокату:
- Свідоцтво про реєстрацію шлюбу (в оригіналі, необов'язково );
- Свідоцтво про народження дитини (в оригіналі, необов'язково );
- Паспорт та ідентифікаційний код клієнта/клієнтки (завірені копії);
- Паспорт та ідентифікаційний код іншого з подружжя (завірені копії, не обов'язково )/
Як ви розумієте, ми не лише готуємо документи та допомагаємо оформити розірвання шлюбу, а й «під ключ» супроводжуємо ці питання, допомагаємо отримати дублікати документів та вирішуємо інші життєві питання.

Якщо ми говоримо про розлучення через український суд, то це найкращий варіант із перерахованих. Найголовніше в цій процедурі, те що всі необхідні завдання бере на себе ваш юрист «під ключ» і вам не доведеться хвилюватися про процес розлучення.
Якщо ви не на території України, то вам знадобиться кілька кроків:
- Консультація з адвокатом для уточнення деталей, а якщо точніше – додаткові питання щодо шлюборозлучного процесу;
- Підписання договору із адвокатом;
- Підготовка позовної заяви та подання до суду;
- Ведення судової справи адвокатом;
- Одержання судового рішення.
Після отримання судового рішення та набрання ним законної сили ваші шлюбні відносини закінчуються і ви вільні, можете укладати інший союз, набувати майно, вирішувати інші питання за кордоном.
Розлучення між громадянами різних держав
У цьому випадку варто визначитися, за законами якої країни подружжя хоче розлучитися. Кожна країна має свої відмінності у шлюборозлучному процесі, тому в цьому випадку ми співпрацюємо з іноземними партнерами для кращого вирішення. Однак, якщо у подружжя останнім місцем проживання є Україна, і один із подружжя перебуває на території України (є резидентом України), то шлюборозлучний процес відбуватиметься за українським законодавством.
Адвокат Чумаченко Святослав Олександрович, директор Одеського центру сімейного права https://ocsp.com.ua/