Гастроскопія, навіщо потрібна процедура
Чи турбує біль у животі, присутня нудота, відрижка, печія, відсутній апетит, діарея, гази затримуються в кишечнику? Тоді Вам необхідно звернутися до лікаря. Сучасна гастроскопія дає змогу швидко провести дослідження. Тому слід за будь-яких ознак і неприємних відчуттів звертатися до лікаря. Проте виявити захворювання на око – неможливо. Обов'язково Вам призначать здачу аналізів: сечі, калу, крові. Після, за потреби, направлять на процедуру: гастроскопія, Київ. Завдяки якій лікар отримає повну картину захворювання та зможе призначити ефективне лікування. Вона проводиться за допомогою спеціального ендоскопа, що вводиться в шлунково-кишковий тракт. Важливо, гастроентероскопія потребує попередньої підготовки. Зокрема, щоб процедура пройшла вдало і якнайшвидше потрібно:
немає протягом останніх 6 годин, коли досліджують порушення у роботі дванадцятипалої кишки, перед процедурою не їдять 12 годин (тому частіше, її проводять вранці);
не чистити зуби (щоб не дратувати слизову);
зняти зубні протези та окуляри;
обов'язково надати лікарю докладну інформацію про прийом будь-яких препаратів.
Крім того, медики радять взяти на процедуру близької людини, щоб пацієнтові не було страшно (якщо таке почуття є).
Навіщо та коли потрібна гастроскопія?
Щоб визначити захворювання, лікаря необхідно оглянути пацієнта. Для цього він вводить спеціальний інструмент (гнучку трубку з оптичною системою). Завдяки такій процедурі медик одразу оцінює стан внутрішніх органів та бачить, що турбує хворого. Гастроскопія – процедура, яка потребує підготовки. Крім того, існує кілька видів такої процедури:
фіброезофагогастродуоденоскопія (коли проводять огляд слизової оболонки в стравоході, шлунку та дванадцятипалій кишці, при цьому використовують фіброволоконний гастроскоп);
відеоезофагогастродуоденоскопія (також досліджують стравохід, шлунок та дванадцятипалу кишку, проте за допомогою відеогастроскопа).
При огляді лікар зможе діагностувати причини тривалої печії або нудоти, болі в шлунково-кишковому тракті, порушення з боку роботи шлунково-кишкового тракту. Гастроскопія стравоходу або дванадцятипалої кишки рекомендується фахівцями для проведення за наявності таких симптомів:
біль у верхній частині живота;
нудота чи блювання;
не обумовлена втрата ваги;
печія;
відсутність апетиту.
За потреби лікар відразу може взяти матеріали для біопсії, видалити поліпи, зупинити кровотечі, встановити стент або видалити сторонні тіла. Такий інформативний метод дозволяє повністю перевірити шлунково-кишковий тракт.
Проведення гастроскопії: як проходить та кому протипоказана процедура?
Процедура обстеження триває недовго – від 3 до 5 хвилин. Не варто також побоюватися проблем із диханням, адже трубка не перешкоджає вільному проходженню повітря. Але, Вам слід розуміти, до чого готуватися. Гастроскопія проходить у кілька етапів:
підготовка обладнання та пацієнта до процедури;
пацієнт приймає положення лежачи на боці, ендоскопіст знеболює лідокаїном: на корінь язика наносить розчин розпилювачем. Якщо у хворого спостерігаються сильні переживання, його можуть ввести медикаментозний сон;
щоб рот пацієнта залишався відкритим, а зуби не пошкодили техніку, пацієнту встановлюють спеціальний мундштук;
далі, вводять парасольку для шлунка.
Після процедури можуть спостерігатися нетривалі болючі відчуття в горлі. Їду дозволяють через 30 хв, після звичайної процедури. Після біопсії - їсти можна через 1 годину.
Абсолютними протипоказаннями є:
незсідання крові;
інфаркт чи нещодавній інсульт;
бронхіальна астма у загостреній формі;
збільшена щитовидна залоза;
викривлення хребта;
існуючі патології.
Однак призначити або заборонити процедуру може лише лікар, який проводить ваше лікування. Тому, не займайтеся самолікуванням, після перших проявів неприємних відчуттів звертайтеся до медиків.