
Чи варто самому займатись доставкою товарів з-за кордону? Розповідає ЗЕД-спеціаліст

Якщо потрібно доставити сировину чи готову продукцію за межі України, йдеться про міжнародні вантажоперевезення. Причому деякі підприємці, власники невеликих і навіть великих компаній бажають заощадити та самостійно зайнятися вирішенням усіх питань. Але чи справді самостійні спроби доставки товарів з-за кордону можна вважати розумним і фінансово вигідним рішенням. Потрібно розібратися з усім «підводним камінням».
Грамотне планування доставок товарів
Скориставшись послугами професіоналів https://www.uvs.in.ua/ua/mizhnarodni-avtoperevezennya/, клієнт отримує результат – необхідний товар, який він замовляв з-за кордону в Україну. Для перевезення часто застосовують саме автомобільний транспорт, як один із найбільш маневрених та зручних у плануванні різних маршрутів.
Весь процес підготовки виглядає наступним чином:
- Визначаємося з типом вантажу та підбираємо відповідний автомобіль з урахуванням його вантажопідйомності.
- Вибір правової бази, підготовка обов'язкового списку супровідних документів, щоб не виникло жодних проблем під час проходження митного контролю на кордоні.
- Доставка товару до кінцевого споживача після попередньо спланованого маршруту.
Крім того, не слід забувати, що в окремих ситуаціях може знадобитися застосування різних транспортних засобів. Наприклад, доставка контейнерами або літаками до країн Європи, звідки здійснюється перевезення вантажу в Україну за допомогою автомобільного транспорту. Причому кількість товару щоразу може відрізнятися, а значить потрібне застосування авто різної вантажопідйомності.
Додаткове «підводне каміння»
Сучасна статистика компанії УкрВіпСервіс вказує на те, що понад 80-85% підприємств, фірм воліють замовляти вантажоперевезення у спеціалізованих транспортних організаціях. Все це дозволяє виключити величезний список проблем:
Підготовка дозвільних документів | Оформленням усієї супровідної документації займаються досвідчені митні брокери, які враховують закони України та тієї країни, звідки здійснюється доставка товару. |
Наявність авто різної вантажопідйомності | Потрібно придбати не один-два автомобілі, а мати на своєму утриманні повноцінний автопарк. Це повинні бути машини різної вантажопідйомності, які відповідають стандартам країни, звідки здійснюється доставка/відправка вантажу. |
Пошук кваліфікованих спеціалістів у свою команду | Потрібно знайти, працевлаштувати персонал, знайти досвідчених водіїв, які будуть у вашому штаті. Всім працівникам необхідна регулярна виплата заробітної плати, незалежно від обсягу поставок, від регулярності вантажоперевезень. |
Це лише мінімальний перелік проблем, з якими підприємцю доведеться зіткнутися, якщо він ухвалить рішення організувати власний автопарк, самостійно виконувати всі міжнародні перевезення вантажів. Тому важливо зважити всі «за» та «проти», оцінити переваги співпраці з транспортно-логістичними компаніями.
Коментарі