блог
17:28, 23 березня
Надійне джерело
У Києві відбувся круглий стіл: «Псевдовибори на окупованій території»
блог
Важливість виборів для майбутнього нації незаперечна, але процес виборів у країні, що займає агресивну позицію по відношенню до своїх сусідів, викликає багато запитань. Розмови вже не обходяться без іронічних зауважень про "перемогу" на виборах однієї й тієї ж особи, яка займає трон уже понад два десятиліття, перешкоджаючи розвитку власної держави. Головне для України – прагнення до завершення конфлікту, що приносить лише руйнування та втрати.
Окуповані регіони стикаються зі спробами форсувати участь у виборчому процесі, використовуючи методи примусу та роздачу паспортів. Це суперечить основам міжнародного права, перетворюючи вибори на фарс. У березні в Україні відбулась знакова подія – круглий стіл, присвячений проблемі псевдовиборів, організований з метою визначення шляхів реакції на ці події, повідомляє "Матриця свободи".
Окуповані регіони стикаються зі спробами форсувати участь у виборчому процесі, використовуючи методи примусу та роздачу паспортів. Це суперечить основам міжнародного права, перетворюючи вибори на фарс. У березні в Україні відбулась знакова подія – круглий стіл, присвячений проблемі псевдовиборів, організований з метою визначення шляхів реакції на ці події, повідомляє "Матриця свободи".
15 березня в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» відбувся круглий стіл, який мав назву «Псевдовибори на окупованій території під дулами автоматів». Організатором цього заходу була Громадська організація «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод» та її голова Юрій Федоренко.
Основною метою круглого столу було сфокусування теми псевдовиборів, що з цим робити, які інструменти існують, що про це думають іноземні експерти, політики, науковці та дослідники, а також у процесі обговорення надати пропозиції, щодо адекватної, міжнародної, правової, дипломатичної та інформаційної реакції на псевдовибори президента РФ.
Захід зібрав експертів як з України, так і з-за кордону, серед яких були представники Литви, Росії, Естонії.
Політолог, керівник ГО «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод» Юрій Федоренко вважає, що наразі росіяни не бачать свого майбутнього без Володимира Путіна.
"Станом на зараз у народу Росії немає розуміння майбутнього, немає розуміння взагалі. Вони не бачать свого майбутнього без путіна. І навіть у парадигмах прийняття рішень немає майбутнього часу, де був би відсутній нинішній очільник цієї країни. Як на мене, ми єдина нація на цій планеті, яка має повне право запропонувати поневоленим народам Російської Федерації візію майбутнього. І єдина нація, яка, не будучи у статусі старшого брата, бо ми на це ніколи не претендували, допомогти цю візію втілити", - сказав Федоренко.
Зокрема, він запропонував визнати Російську Федерацію “класичною імперією, якою вона, по факту, і є”.
"І на основі цього поновимо діяльність одного із шести керівних органів ООН - Ради з опіки. Нам ніхто не заважає почати модерувати дискусію в цьому напрямку. Наші дипломати мають відповідний фах, щоб цю дискусію почати, а зараз вона ще не розпочата. І до речі, Рада з опіки, яка призупинила свою діяльність у 1996 році, вона існує", - висловився Федоренко.
Також він додав, що “нам ніхто не заважає почати визнавати народ Білорусі окупованим народом”.
Виступаючи на круглому столі, експертка з Regional Center for Human, Катерина Рашевська, наголосила на необхідності введення санкцій проти іноземних спостерігачів, які визнали легітимність сумнівних виборів президента РФ, зокрема на окупованих територіях. Рашевська закликала також до кримінальної відповідальності осіб, залучених до організації цих виборів.
За її словами, Україні слід активніше шукати підтримку міжнародної спільноти, зокрема країн західного світу, для прийняття нових резолюцій Генеральної асамблеї ООН, спрямованих на посилення політики невизнання результатів таких виборів. Вона зазначила, що після виборів 2018 року, які також відбулися на території Криму, міжнародна реакція була недостатньою, обмежившись лише засіданням Ради безпеки ООН.
Катерина Рашевська вважає, що українська влада має ініціювати заходи, які б поставили під сумнів легітимність представників Путіна на міжнародній арені, зокрема через включення в санкційні списки та кримінальне переслідування. Також експертка наголосила на важливості обмеження можливостей Путіна для міжнародних поїздок, враховуючи наявні ордери на його арешт.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:20
Вчора
Оголошення
21:18, 22 листопада
15:03, 12 листопада
13:49, 12 листопада
12:40, 13 листопада
36
09:02, 11 листопада
5
live comments feed...