• Головна
  • В Одесі презентували книгу про долю українців під час війни –
«Історії сильних» від Благодійного фонду Вадима Столара 
15:45, 11 червня 2024 р.

В Одесі презентували книгу про долю українців під час війни –
«Історії сильних» від Благодійного фонду Вадима Столара 

7 червня у Міжнародному культурному центрі Одеси UNION відбулася презентація книги про долю українського народу під час війни. 63 історії про людські муки, страждання, втрати та надію на життя обʼєдналися в «Історії сильних». 

““Історії сильних” – унікальна книга про людей, які пережили окупацію, російські катівні, активні бойові дії. Проте не зламалися й продовжують жити. Видання ми презентували у форматі театралізованого перфомансу, що дозволило відкрити глибинні сенси та прожити кожну історію разом з її авторами. Наш Фонд продовжуватиме допомагати людям і доносити світу страшну правду про війну з перших вуст – від тих, хто тут і зараз переживає її тяготи й жахіття”, – сказав Вадим Столар, засновник Фонду.

Волонтерка Наталія Приходько зібрала команду однодумців, які працювали над книгою понад два роки. Заради світлого майбутнього нашої країни та нашого народу, заради збереження історичної памʼяті була створена збірка «Історії сильних».

“Це видання вже є у багатьох міжнародних організаціях та органах державної влади таких країн, як Франція, Велика Британія, США, Німеччина та Литва. Ми впевнені, що книгу «Історії сильних» має побачити світ”, – каже пані Наталія. 

На заході разом з авторами історій та одеситами, які зареєструвалися, були присутні народні депутати Антоніна Славицька, Анатолій Бурмич, Валерій Гнатенко, Артем Дмитрук, Наталія Приходько, Володимир Мороз, Олександр Ковальов, Євген Шевченко, Олександр Юрченко, Євген Яковенко, Ігор Кісільов, Анатолій Урбанський, Микола Скорик, Артем Чорноморов, депутати Одеської обласної та міської рад, політичні та громадські діячі.

Авторами книги стали самі українці, ті люди, які віч-на-віч стикнулися з жахіттями війни, які знають, що таке життя в окупації, що таке полон, втрати, жага до життя, які є символом незламності та боротьби за свободу і незалежність нашої країни та нашого народу.

Деякі з авторів були присутні на презентації та поділилися своїми історіями зі сцени:

Пані Лариса: “Відразу ми не зрозуміли, що прийшла війна. Усвідомили вже тільки тоді, коли почали літати літаки. Найстрашніше було, коли наставала ніч, і ти не розумієш, де впаде бомба”.

Пані Марина: “Для мене війна почалася на моїй батьківщині, на Луганщині, у 2014 році. Я покинула свій дім у перший день війни, і відтоді всі мої переживання ставали римованими рядками. Це такий літопис війни, який незабаром стане поетичною збіркою”.

Пані Світлана: “Мій чоловік був прикордонником. Так сталося, що він загинув на 50-й день війни. Я кажу своїм дітям, що їм не можна здаватися, бо тато герой, а мама все робить заради памʼяті тата!”.

Пан Едуард: “Мене дуже вразила історія мого сусіда. Його перевели служити до Маріуполя за півтора місяця до війни. У травні вони потрапили в полон. 21 місяць він був у полоні. Ви вдумайтесь, хлопцю 23 зараз, а він 21 місяць провів у полоні. Він повернувся додому 8 лютого, коли був обмін 100 на 100”. 

А далі всі присутні стали свідками надзвичайно зворушливого дійства – театральної вистави. Історії незламних українців увійшли до постанови. Київська трупа на чолі з режисером презентували творче переосмислення історичної хроніки. Актори з’являлися посеред залу, кожен зі своєю невигаданою, на жаль, історією життя, виживання, кохання, боротьби.

Кожному з присутніх Фонд Вадима Столара презентував книгу «Історії сильних».


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...