Датчики температури Danfoss: призначення, види та застосування
Контроль за температурними показниками в автоматичних системах керування здійснюється за допомогою різноманітних датчиків температури. Десятиліття досліджень дозволили датській компанії Danfoss створити прилади, що застосовуються у різних галузях виробництва та народного господарства. Наприклад, реле та датчики температури, реле та датчики тиску, частотний перетворювач, який буває різних модифікацій, що відрізняються між собою потужністю, фазами та габаритами.
Призначення
Датчики температури – пристрої, що вимірюють температуру та порівнюють її із заданою. Регулюють роботу системи залежно від отриманої різниці показників. Особливу роль такі прилади відіграють у промислових процесах, де моніторинг t° відіграє важливу роль, наприклад, у таких галузях:
- хімічної;
- фармацевтичної;
- харчовий;
- деревообробна;
- енергетичної та ін.
Датчики температури бренду Danfoss вимірюють t° різних робочих середовищ: рідкого, газоподібного, твердого. Принцип дії ґрунтується на перетворенні показань t° в електричний імпульс. Його можна транслювати на будь-які відстані.
Види та застосування
Датчики температури, що виробляються Danfoss, поділяються на:
- Термопару – найпопулярніший вид пристроїв цієї групи. Відрізняється широким діапазоном вимірюваних температур (від +200 до -200°С), високою волого-, ударо- та вібростійкістю. Можуть бути занурювальними та поверхневими. Виконуються з матеріалів із різним температурним потенціалом, що зумовлює виникнення ефекту Зеєбека. Один кінець термопари використовується для вимірювання, а інший – для зняття показань.
- Термометр опору – при вимірі t° змінюється опір. Має широкий діапазон (від -200 до +650°С) вимірюваних показників, високої точністю і чутливістю. Оснащений простим пристроєм для зчитування.
- Напівпровідниковий – чутливий елемент (напівпровідник чи діод) вимірює t, залежно від якої змінюється напруга. Прилад простий у виконанні, надійний забезпечує лінійність в діапазоні, завдяки чому не вимагає введення додаткових схем корекції. Діапазон виміру відносно невеликий (від -55 до +150 ° С), але в нього потрапляє безліч завдань. Найдешевший із усіх видів.
- Акустичний – використовується у схемах, де відсутня можливість контакту чутливого елемента з робочим середовищем. Використовується для вимірювання високих та середніх t°. Приймальний пристрій зчитує швидкість проходження звукових хвиль через робоче середовище.
- Пірометр – дистанційно вловлює та відображає теплове випромінювання.
- П'єзоелектричний - при подачі струму на п'єзорезонатор виникають коливання, що перетворюються на показання температури. Завдяки високій точності вимірювань використовуються у дослідженнях.
При виборі датчика слід орієнтуватися такі характеристики:
- температурний діапазон;
- точність;
- чутливість;
- швидкість реакції;
- лінійність;
- стабільність свідчень;
- міцність.
Компанія Данфосс випускає датчики для різних умов та робочих середовищ. Їх відрізняє простота встановлення та обслуговування, а також тривалий період експлуатації.