В Одесі з утриманців СІЗО вимагали гроші учасники злочинного угруповання, - ФОТО, ВІДЕО
В Одесі повідомили про підозру шістьом учасникам злочинного угруповання, які вимагали гроші в утриманців слідчого ізолятора. Очолював групу "злодій в законі", що нині перебуває в розшуку. Один зі зловмисників виявився засуджений до довічного позбавлення волі. Його спільникам загрожує чималий термін ув’язнення з конфіскацією майна.
Про це повідомили у пресслужбі ГУНП.
Правоохоронці з’ясували, що фігуранти – четверо іноземців та двоє українців віком від 32 до 43 років. Всі раніше судимі та взяті під варту поліцією Одещини за вчинення нових злочинів. Один з іноземців, який засуджений до довічного ув’язнення за вбивство та розбійний напад, був втягнутий у сферу впливу "злодієм у законі" та, будучи його довіреною особою ("положенцем"), вимагав гроші з інших утриманців. До злочинної діяльності кримінальний авторитет долучив також нижчих по статусу утриманців, за плечима яких крадіжки, грабежі, розбої, незаконне позбавлення волі, вимагання, незаконне поводження зі зброєю тощо.
Учасники угруповання брали на себе неформальні функції злочинної влади серед утриманців місць несвободи, "вибивали" з них гроші під різними надуманими підставами та наповнювали у такий спосіб злодійський "общак". До прикладу, одного чоловіка вони змусили погасити неіснуючий борг розміром 5000 доларів, іншого – заплатити 500 доларів, аби над ним не знущались через те, що він вчинив злочин за "непорядною" в кримінальному світі статтею.
Троє зловмисників, яким суд дав можливість внести заставу, змогли вийти із СІЗО та перебували на свободі. За місцями проживання фігурантів в Одесі та Миколаєві, в автомобілях, якими вони користувалися, а також в місцях утримання правоохоронці провели обшуки й вилучили чорнові записи, мобільні телефони, банківські картки та інші речові докази протиправної діяльності.
Наразі всім шістьом зловмисникам повідомлено про підозру, відповідно до їхніх ролей:
- за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України – вимагання;
- за ч. 5 ст. 255 ККУ – створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній;
- за ч. 2 ст. 255-1 ККУ – встановлення або поширення злочинного впливу.