Як перевірити чи є штрафи від ТЦК чи воєнкомату?
В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Під час особливого періоду територіальні центри комплектування (ТЦК) мають повноваження слідкувати за дотриманням законодавства про мобілізацію військовозобов’язаними. У разі порушення вимог закону про мобілізацію ТЦК наділені правом накладати стягнення на порушників.
Суми штрафів
Штрафи за недотримання законодавства про мобілізацію передбачені статтями 210 та 210-1 Кодекса України про адміністративні правопорушення. Сума штрафу складає від 17 000 до 25 500 гривень.
Етапи стягнення штрафів
- Територіальні центри у разі наявності складу адміністративного правопорушення складають протокол та вручають або надсилають його порушнику. Строк сплати адміністративного штрафу складає 15 днів.
- Після спливу строку для сплати штрафу він передається центром комплектації до виконавчої служби за місцем проживання військовозобов’язаного для примусового стягнення боргу.
- Державний виконавець під час відкриття виконавчого провадження
вносить дані про особу з якої стягують штраф в Єдиний реєстр боржників.
Перевірити штрафи ТЦК можливо саме на цьому етапі, тобто коли штраф вже переданий до примусового стягнення.
Для пошуку штрафу необхідно ввести лише ПІБ особи, яку потрібно перевірити, та за потреби можливо обрати регіон проживання.
Сервіс шукатиме в державних базах даних: розшук осіб МВС, судові справи, виконавчі провадження всі співпадіння за ПІБ. До списку штрафів, серед яких шукає програма включені: штрафи за непоновлення даних, штраф за неявку в воєнкомат і інші порушення в сфері мобілізації.
Важливо:
Для пошуку недоступні штрафи, які накладені ТЦК, але які ще не перебувають на етапі стягнення. Також, неможливо перевірити чи знаходиться особа в розшуку за адміністративне порушення. Ці дані на даний час є закритими і не підлягають публікації в офіційних джерелах.
Які наслідки відкриття виконавчого провадження для боржника:
- Особа, яка є боржником за виконавчим провадженням, повинна сплатити суму штрафу плюс виконавчий збір — 10% від суми боргу та витрати на виконавче провадження.
- До боржника можуть бути застосовані такі міри як блокування банківських карт, заборона відкривати нові рахунки. Боржнику заборонено продавати рухоме та нерухоме майно, відчужувати корпоративні права.
- За наявності офіційної роботи з боржника можуть стягувати 20% від заробітної плати в рахунок погашення боргу. Стягнення триватиме до повного погашення боргу, виконавчого збору і витрат державного виконавця.
У зв’язку із тим, що до боржника застосовують суворі заходи примусу рекомендуємо вчасно перевіряти державні реєстри щоб штраф ТЦК або блокування банківських рахунків не стали несподіванкою.