
12 000 доларів за втечу: в Одесі затримали організаторів нелегального виїзду за кордон

В Одесі правоохоронці викрили злочинну схему нелегального вивезення військовозобов’язаних чоловіків за кордон. Троє організаторів, серед яких 34-річний таксист та двоє його спільників, пропонували втечу до Придністров’я, Молдови або Румунії за 12 000 доларів. Про це повідомили у поліції.
Як діяли зловмисники
Поліцейські встановили, що таксист під час поїздок знаходив «клієнтів» та пропонував їм незаконний виїзд. Один із чоловіків погодився на втечу до Придністров’я та вніс завдаток у розмірі 1000 доларів. Решту 11 000 доларів він мав передати двом іншим учасникам схеми, які повинні були довезти його до кордону та показати піший маршрут в обхід пунктів пропуску. Втім, реалізувати задум не вдалося – двох зловмисників затримали «на гарячому» під час передачі грошей, а третього – за місцем проживання.
Покарання та вилучення майна
У підозрюваних вилучили гроші, мобільні телефони та автомобілі. Усім трьом оголосили підозру за ч. 3 ст. 332 КК України («Організація незаконного переправлення осіб через державний кордон»). Їм загрожує до 9 років ув’язнення з конфіскацією майна.
«Всі троє фігурантів були затримані правоохоронцями за силової підтримки спецпідрозділу поліції КОРД та їм повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів», – зазначив т.в.о. начальника управління міграційної поліції ГУНП в Одеській області Сергій Радош.
Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави:
- таксисту – 1 059 800 грн,
- його спільникам – по 900 400 грн кожному.