• Головна
  • Виконавча служба заарештувала рахунки: як вирішити проблему
Новини компаній
17:40, 1 квітня

Виконавча служба заарештувала рахунки: як вирішити проблему

Новини компаній

З 20 листопада 2024 року парламент ухвалив закон про автоматизований арешт банківських рахунків виконавчою службою, а також їхнє розблокування після сплати боргу. Видання Finteco детально пояснює, як процедура арешту майна та коштів боржника допомагає виконувати судові рішення.

Як зараз працює арешт рахунків для боржників

Раніше під час воєнного стану боржникам дозволяли використовувати кошти на рахунках, які знаходяться під арештом, якщо сума боргу не перевищувала 100 тисяч гривень. Завдяки цьому банки не блокували такі кошти, і боржники мали змогу здійснювати платежі. Однак з 6 травня 2024 року цей виняток скасували, що суттєво вплинуло на правила розпорядження такими рахунками.

Ситуація змінилася: тепер усі кошти на карткових рахунках під арештом блокуються, навіть якщо борг менший за 100 000 грн. Це правило діє по всій території України незалежно від місця проживання боржника.

Проте виконавча служба дозволяє боржникам здійснювати видаткові операції в межах 13 400 грн на місяць. Це дає можливість покривати базові потреби.

Крім того, кошти на таких рахунках можуть використовуватися для сплати податків та зборів. Ці платежі не підлягають стягненню і не можуть спрямовуватися на погашення боргу.

Чи можуть арештувати зарплатну картку, дитячі виплати або пенсію під час воєнного стану

У виконавчої служби немає інформації про те, які саме кошти надходять на рахунки боржника – зарплата, пенсія, соціальні виплати чи лікарняні. Тому арешт накладається на всі рахунки без винятку.

Як оскаржити арешт? Якщо банк виявить, що на рахунок надходять кошти, які не підлягають стягненню згідно із законом, він повідомить про це виконавця. У такому випадку арешт або не накладається, або знімається.

Багато боржників вважають, що зарплатні та пенсійні картки є “спеціальними рахунками”, які захищені від арешту. Насправді такого поняття для фізичних осіб закон не передбачає. Якщо виконавець наклав арешт, банк зобов’язують виконати цю постанову та заблокувати кошти.

Заробітна плата та пенсія можуть потрапити під арешт, оскільки вони не входять до переліку виплат під захистом.

Що робити, якщо не знаєте, чому рахунок арештували

Зазвичай, після накладення арешту банк надсилає автоматичне повідомлення, де вказано:

  • Хто наклав арешт (державний або приватний виконавець).
  • Причину блокування (наприклад, борг за кредитом, штраф, аліменти тощо).

Якщо банк не надіслав сповіщення, варто особисто звернутися до відділення або служби підтримки, щоб уточнити, хто саме ініціював арешт. Виконавець ухвалює рішення про арешт і може визначити рахунок для видаткових операцій (до 13 400 грн на місяць). Тому, якщо потрібно подати заяву на використання цієї суми, необхідно контактувати безпосередньо з виконавцем, який наклав арешт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...