
Важливість додаткового освітлення для вашої розсади

Під час вирощування розсади баклажанів, перцю, капусти, томатів, або квітів, петунії чи інші види які вирощуються з насіння. Саме якраз в зимовий та в весняний період для розсади цих рослин є важливе освітлення, щоб вони виросли гарними та не витягнутими необхідно створити такі умови які будуть цьому сприяти. Через часті зимові негоди та короткий зимою світловий період дня для розсади може не вистачати самого природного освітлення.
Яким же має бути додаткова умова підсвічування вашої розсади?
Обираючи підсвічування вашої розсади, необхідно звернути увагу саме на тривалість освітлення, інтенсивність світла та коли саме доречне освітлення для рослини під час певного періоду розвитку ваших рослин. Помідорам, наприклад необхідно буде світла найбільше за інші розсадні культури повний період світла становить в середньому понад 16 годин освітлення. Перцю, кабачкам та іншим овочам достатньо освітлення близько 12 годин за день.

Додаткове освітлення або підсвічування є важливим для рослини, але все ж таки його ліпше використовувати для рослини не більше, на добу а ніж шість годин. Ідеальним часом для підсвічування є ранковий час в 3 години вранці, до початку сходу сонця, а також 3 години в вечірній час, до того як сонце почне захід. Відстань яка має бути для освітлення від вашого джерела, яке ви обрали для підсвічування має бути такою, щоб ваша рослина не зазнала опіків. Отже все буде залежати від того яка у вас лампа, якщо вона нагріває навколо повітря, то її необхідно ставити далі від рослини. Визначити відстань ви можете на дотик піднесіть вашу долоню до лампи і регулюйте відчуттям, якщо не відчуваєте печіння значить це саме необхідна відстань.

Як впливає кольоровий спектра на ріст розсади
Для того, аби ваша розсада повноцінно розвивалася, необхідно вибрати такий вид освітлення, який буде випромінювати різні кольори. Тому, як кожний з кольорів має певний та вагомий вплив на ростові процеси та розвиток в цілому вашої рослини.
Червоний колір освітлення
Якщо ви обрали червоне світло, то таке світло прискорить час зростання насіння навіть якщо вона найсвіжіше.
Синьо фіолетовий колір освітлення
Цей колір освітлення створює нові маси клітини, в якій активується процес фотосинтезу, збільшиться в ній швидкість, яка впливає на ділення в рослині клітин.
Синій колір освітлення
Надходження синього освітлення до клітин рослини вона не збільшується в своїх розмірах в витягуванні до верху, а зберігається первісна форма, стеблова частина ущільняється в рослини тобто стає товщою.
Зелено жовтий колір освітлення
Освітлення такого кольору це забарвлення є більш балансуюче по своїх функціях. Дане забарвлення не дозволить освітленням які мають інший колір надмірно вплинути на молодий паросток і дозволить звикнути до одного з кольорів рослині.
І все ж таки витягування молодого рослинного паростка в сторону освітлення може проявлятися менше, та все ж таки ємність в якому росте рослина необхідно періодично провертати в протилежний бік.

Отже можна підвести підсумки що для правильного проростання вашого насіння впливає як інтенсивність освітлення, температурний режим, спектр та саме головне тривалість періоду освітлення. Для процесу фотосинтезу культурам необхідно оптимальний синій або червоний колір світлових хвиль. В той час як червоний колір світла буде прискорювати ростові процеси та розвиток самого паростка, а синє забарвлення зміцнюватиме стеблову частину та підсилюватиме процес розвитку кореневої частини. Таке поєднання комбінації з освітлення даватиме рослині всі необхідні елементи щоб повноцінно рости.
Не менше важливий вплив фактору у освітленні відіграє погодна умова. Тому під час хмарної та дощової погоди або ж просто похмурої погоди необхідно вмикати підсвічування розсаді в денний час. Тому за таких умов необхідно збільшити освітлення лампи з шостої години і продовжувати до того часу доки буде потрібного.
Як підібрати лампу освітлення
Також запам'ятайте що звичайна побутова лампа розжарювання не підійде, для освітлення рослин так як вона містять надто багато інфрачервоного випромінювання та жовтого, а необхідного синього надто мало. Тому краще скористуватися штучними люмінесцентними освітленнями в ранкову або пізню годину, створивши для рослин комфортні умови.