Стара Одеса: добірка атмосферних світлин із минулого, - ФОТО
Ми продовжуємо знаходити старі фотографії Одеси, зроблені у різні періоди її історії. У цій добірці можна побачити, як раніше виглядали одеські вулиці, люди, будівлі, трамваї...
Розпочнемо з цієї атмосферної світлини, на якій кожен впізнає локацію - вулиця Рішельєвська, вид на Оперний театр. Тоді ще по ній ходив трамвай.
А таким більше ста років тому був одеський Привоз, а саме Фруктовий пасаж.
На наступному фото можна побачити вулицю Ласточкіна (нині - Ланжеронівська). У 1910-х роках у будівлі розташовувалося відділення Російського торгово-промислового банку, у 1920-х – Одеський комунальний банк, трохи пізніше – Одеський міський банк. У 1980-1990 в цьому будинку були дитячі ясла.
Світлина була зроблена, орієнтовно, у 1920-тих роках.
"Предки сучасних МАФів" - так у соцмережах жартівливо назвали цей об'єкт одесити. Такими у дореволюційній Одесі були газетні кіоски. Фото зроблене на розі Дерибасівської та Рішельєвської.
А це Тираспольська площа у 1957 році. Світлину зробив фотограф Борис Зозулевич.
Таким був Сабанєєв міст у 60-х роках.
Та спочатку трохи про назву. Іван Васильович Сабанєєв був генералом і героєм Вітчизняної війни 1812 р. та російсько-турецьких битв. Після своїх військових подвигів чотири поранення часто нагадували себе. Він був освіченим аристократом, який товаришував із Пушкіним. Мав велику бібліотеку і був начитаною людиною. Якось навіть підказав Олександру Сергійовичу сюжет повісті "Завірюха". На честь усіх його заслуг перед містом та імперією міст назвали його прізвищем. Щоправда, міст було збудовано вже після його смерті.
Пізніше міст також називався на честь Карла Маркса та Дмитра Мендєлєєва.
Шоста станція Чорноморської дороги. Трамвай їде у бік вокзалу.
На наступному фото можна побачити круїзний лайнер "Тарас Шевченко" в Одеському порту. Теплохід здійснював рейси по Чорному морю з 1967 по 1989 роки. На ньому могли розміститися понад 700 пасажирів.
А так ще 40 років тому виглядали черги в магазини. На цій світлині - у магазин "Молоко".
На розі Пантелеймонівської та Белінського, біля Музкомедії.
Читайте також: Стара Одеса: 10 миттєвостей з минулого