
В Одесі судитимуть завідувача психіатричного відділення, який за $700 пропонував фіктивну госпіталізацію

Завідувача одного з відділень психіатричної лікарні на Одещині затримали під час отримання 700 доларів США — саме стільки, за даними слідства, медик вимагав за фіктивне ушпиталення військовозобов’язаного чоловіка та оформлення необхідних документів для уникнення мобілізації. Про це повідомили у поліції.
Як встановили правоохоронці, посадовець запропонував пацієнту за грошову винагороду оформити фіктивне перебування у медзакладі та виготовити довідки, які б дали змогу отримати відтермінування або звільнення від служби. Передачу коштів задокументували в січні — працівника затримали «на гарячому» слідчі Одеського райуправління поліції №2 спільно з оперативниками управління стратегічних розслідувань. Під час обшуків у службовому кабінеті фігуранта вилучили гроші, банківські картки, телефон, медичну документацію та інші докази.
Зібрані матеріали дозволили слідчим висунути обвинувачення за ч. 1 ст. 368 КК України — отримання неправомірної вигоди службовою особою. Санкція статті передбачає до 4 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.
"Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 242 240 гривень — медик вніс кошти та вийшов на волю. Наразі обвинувальний акт скеровано до суду. Процесуальне керівництво здійснювала Чорноморська окружна прокуратура" - йдеться у повідомлені.