
Геморой: сучасний підхід до лікування

Геморой вважається одним з найбільш поширених проктологічних захворювань. Розширення судинних сплетень провокує застій венозної крові, що спричиняє не тільки страждання для пацієнта, але й становить значну небезпеку у вигляді серйозних ускладнень. З часом це призводить до збільшення вузлів у розмірах і випадіння їх з прямої кишки.
Найчастіше від геморою страждають чоловіки, особливо ті, що задіяні на сидячій роботі або зайняті важкою фізичною працею. Але ця хвороба також з’являється й у жінок, тож слід уважно ставитись до свого здоров’я, а при перших ознаках навідатись до лікаря.
Крім того, на розвиток геморою впливають хронічні розлади шлунково-кишкового тракту. Зокрема:
- Хронічні запори;
- Довгострокові діареї;
- Ожиріння;
- Підвищений внутрішньочеревний тиск;
- Неправильне харчування, зловживання алкоголем.
Але головна причина появи хвороби – це малорухливий спосіб життя, при якому порушується кровообіг у внутрішніх і зовнішніх венах прямої кишки.
Основні ознаки геморою
Щоб вчасно діагностувати хворобу, необхідно знати характерні для неї ознаки. До найбільш виражених симптомів відносять:
- Дискомфорт у задньому проході;
- Відчуття сверблячки та печіння;
- Шишки у задньому проході або біля нього;
- Біль під час випорожнення кишківника;
- Біль під час ходьби або сидіння;
- Поява крові чи слизу.
На жаль, пацієнти, як правило, приходять до лікаря вже тоді, коли порушується функціонування сфінктеру, спостерігається постійне випадання шишок. А на дискомфорт зазвичай не звертають уваги. І це є помилкою, адже лікувати хворобу на початкових стадіях набагато простіше та, головне, дешевше.
Небезпека ігнорування даних симптомів пов’язана ще й з тим, що під геморой нерідко маскуються інші захворювання, більш небезпечні. Особливо, якщо людині за 50 років.
Чи варто займатись самолікуванням
Для того щоб лікувати будь-яку хворобу, її треба виявити. Тобто пройти відповідне обстеження, після якого й буде встановлено діагноз. Але багато хто з чоловіків соромиться звертатися до лікаря. Натомість вони йдуть в аптеку та купують мазі від геморою з сумнівним ефектом. Або ще гірше – намагаються впоратись народними методами.
Подібне самолікування призводить до погіршення стану, до того ж, втрачається дорогоцінний час, геморой прогресує до наступної стадії, коли мазі вже не допомагають.
Інша проблема полягає в тому, що самолікуванням вдається позбутися відчуття дискомфорту, певних симптомів, але не самої хвороби. Просто вона менше проявляється, і людині здається, що геморой повністю зник. В той час як патологія буде розвиватися, а потім несподівано дасть про себе знати.
Тому при появі перших же симптомів необхідно звернутися до лікаря проктолога. Він проведе потрібне обстеження й призначить індивідуальний курс лікування, враховуючи як стадію хвороби, так і загальний стан пацієнта.
Застарілий спосіб лікування
До недавнього часу геморой лікувався оперативним втручанням, насамперед за допомогою операції Міллігана-Моргана. Втім і сьогодні більшість клінік віддає перевагу саме такому методу.
Операція передбачає видалення частини стінки прямої кишки, що є дуже травматичним. Більш того, після видалення накладаються шви, які довго та болісно загоюються. Звісно, що сама операція відбувається під наркозом, але відновлення пацієнта проходить вже без анестезії. І це викликає сильний дискомфорт, при якому знеболювальні не завжди ефективні.
Можливо, через такі складнощі люди й віддають перевагу самолікуванню народними методами, аби уникнути подібних наслідків. Не говорячи вже про те, що використання анестезії має певні протипоказання, і є категорія людей, для яких наркоз несе небезпеку.
Сучасне лікування
Сучасна медицина має величезний прогрес у лікуванні проктологічних захворювань. У розвинутих європейських країнах до хірургічного втручання звертаються лише у крайніх випадках.
Загалом же використовуються інноваційні методи, які характеризується:
- Більш високою ефективністю;
- Меншою травматичністю – застосовуються малоінвазивні маніпуляції та більш дієва анестезія;
- Швидким відновленням – до роботи можна повертатись через 2-3 доби, а ще через 1-2 тижня людина повністю повертається до звичного способу життя, в тому числі й до фізичних навантажень;
- Швидкістю проведення – пацієнт може повернутись додому вже через 30 хвилин після процедури;
- Мінімальним ризиком рецидиву.
Частіше за все використовують лазерну дезартеризацію, латексне лігування та деякі інші методики.
Звісно, щоб уникнути повторення геморою, варто дотримуватись рекомендацій лікаря після лікування. Не зважаючи на сучасні ефективні методи лікування, все ж простіше попередити хворобу.
Де пройти безболісне лікування геморою
Центр Sana Vita використовує саме сучасні методи лікування геморою та інших проктологічних захворювань. Тут працюють кваліфіковані спеціалісти з великим досвідом роботи та відповідною освітою. А один з наших лікарів, Седрістий Едуард Ілліч, є найбільш досвідченим практикуючим проктологом в Україні. Звертаючись в Sana Vita, можна бути впевненим в ефективному лікуванні проктологічних захворювань.
Крім того, ціни на медичні послуги у даному центрі доступні всім. А для пенсіонерів, волонтерів і наших захисників (ЗСУ, СБУ. ДСНС, НГУ, ТРО, працівників поліції, Прикордонної служби тощо) надається знижка на лікування при пред'явленні службового посвідчення.